|

میزان و نحوه درست آبیاری حسن یوسف؛ یه گل نوستالژی به یاد خونه مامان بزرگا

حسن یوسف یکی از گیاهان بی دردسرِ آپارتمانیست که نگهداریش اصلا سخت نیست فقط کافیه در معرض نور فیلتر شده باشه و با رعایت نکاتی آبیاری بشه.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- اگه قصد خرید گیاهان آپارتمانی رو دارید حتما حسن یوسف، برگ بیدی، پتوس، دیفن باخیا و سانسوریا رو در لیستتون قرار بدید. چرا که نگهداری این گل ها خیلی آسونِ و نیاز نیست وقت و هزینه زیادی رو صرفشون کنید. از بین این گل ها حسن یوسف یکی از بی دردسرترین هاست و اگه اصول نگهداریشو بدونید خیلی راحت میتونید با این گل جذاب خونتون خوشگل کنید.

توی این مطلب میخوایم در مورد یکی از مهم ترین و اصلی ترین اصول نگهداری حسن یوسف یعنی نحوه آبیاری اون با هم صحبت کنیم. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

حسن یوسف خاک باتلاقی رو دوست نداره

وقتی حسن یوسف رو برای اولین بار می کارید حالا چه در باغچه چه در گلدون باید آب زیادی بهش بدید تا ریشه های گیاه درون خاک نشست کنه اما در ادامه نگهداری، فقط زمانی باید بهش آب بدید که خاکش حدود دو الی سه سانتی متر خشک شده باشه. برای اینکه بفهمید گیاه نیاز به آب داره یا نه خاک رو با فرو کردن انگشتتون چک کنید تا اگر خشک بود بهش آب بدید. حسن یوسف خاک باتلاقی رو دوست نداره پس حتما منافذ زیر گلدون رو چک کنید تا آب اضافه ازش خارج بشه. خاکی که برای این گیاه انتخاب می کنید هم باید به گونه ای باشه که آب رو به راحتی از خودش عبور بده.

به این نکته توجه داشته باشید که خاک حسن یوسف باید مرطوب باشه اما نباید بیش از حد خیس باشه چرا که ریشه‌های این گیاه در صورت خیس ماندن مستعد پوسیدگی است. به گزارش شایانیوز اگه دیدید برگ های حسن یوسف زرد شدن بدونید که زیاد آب بهش دادید و ریشه های گیاه در آستانه پوسیدگی هستند.

یادتون باشه آبیاری گیاهی که در باغچه کاشته میشه با آبیاری گیاهی که در گلدان کاشته میشه متفاوتِ؛ حسن یوسفی که در گلدان کاشته شده باشه نسبت به گیاهی که در باغچه کاشته شده باشه به آب بیشتری نیاز داره.

نشانه های بی آب شدن حسن یوسف

بیحال شدن برگ های حسن یوسف مهم ترین نشانه کم آبی آن است.

یکی دیگه از نشانه های آبیاری کم حسن یوسف، قهوه ای شدن لبه برگ های آن است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی