|

وقایع حیات وحش

از جذابیت های حیات وحش؛ نبرد حماسی سه پلنگ برای شام با یک گورکن عسل خوار

3 Leopards Have Epic Battle with Honey Badger

در حیات وحش حیوانات هر روز برای بقا در جدال هستند و بعضی قدرتمند تر و بعضی کوچک تر هستند؛ این یعنی گاها مبارزه ناعادلانه خواهد بود.

لینک کوتاه کپی شد
3

شایانیوز- وقتی که به وقایع حیات وحش نگاه می کنید هر روز آن پر است از لحظات کشمکش دار و پر تلاطمی که حیوانات برای بقای خود با آن ها درگیر هستند، همیشه یکی به دنبال طعمه است و یکی به دنبال حفظ جان خود درنده و غیر درنده هم ندارد در حیات وحش هر روز باید برای دیدن طلوع دوباره خورشید بی وقفه تلاش کرد و حواس جمع بود. افرادی که به وقایع حیات وحش علاقه دارند همیشه چشم باز هستند تا مبادا یکی از این صحنه های خارق العاده را از دست بدهند صحنه هایی که اگرچه مادام در طبیعت تکرار می شوند اما شما ممکن است فقط برای یک بار شاهد آن ها باشید.

در ادامه شاهد نبردی خواهید بود که میان یک گورکن عسل خوار و سه پلنگ در گرفته است، مبارزه ای حماسی که دیدن آن یکی از کمیاب ترین لحظه هایی است که ممکن است در حیات وحش نظاره کنید. برای آنهایی که نمی دانند باید بگوییم که گورکن های عسل خوار یکی از شجاع ترین و نترس ترین حیوانات در حیات وحش هستند که حتا زمانی که در مبارزه با حریف های بسیار غول پیکر تر از خود قرار می گیرند هم جا نمی زنند و با شهامت به مبارزه می پردازند. و حالا آقای دن فیزر شاهد یکی از این نبرد های عجیب و غیر قابل باور بوده.

این طور که آقای فیزر تعریف می کند: ما در کنار رودخانه حرکت می کردیم که ناگهان یک ماده پلنگ با سه توله اش را دیدیم که در حال استراحت بودند و بعد خیلی آرام شروع می کنند به حرکت کردن. ما نیز آن ها را دنبال کردیم. دو توله در ابتدا به داخل نیزار ها رفتند و بعد از اندک زمانی صدای غوغایی بلند شد که پلنگ مادر به سرعت به آن واکنش نشان داد و به دنبال توله های خود رفت.

وقایع حیات وحشوقایع حیات وحش

مشخص بود که توله پلنگ ها با شکاری دست به گریبان هستند اما نمی توانستیم تشخیص دهیم که آن حیوان چیست تا این که متوجه شدیم پلنگ ها با یک گورکن عسل خوار در حال مبارزه هستند و هر یک به نوبت سخت تلاش می کنند تا او را از پا دربیاورد. نبرد ناعادلانه ای بود اما همان طور که می دانید گورکن های عسل خوار حیوانات سر سخت و نترسی هستند که به این راحتی ها نمی شود آن ها را شکار کرد. نهایتا نتیجه این نبرد ناجوانمردانه فرار گورکن بود و این طور که به نظر می آمد پلنگ ها کاملا متوجه شده بودند که این حیوان قرار نیست به راحتی و بدون مبارزه  تسلیم شود.

وقایع حیات وحشوقایع حیات وحش

شما می توانید ویدئو این نبرد دراماتیک را در زیر تماشا کنید.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی