|

ترفندای خونگی از بین بردن بوی ماهی از سینک؛ اینطوری آشپزخونتُ عین گل خوشبو کن

اینجا قراره ترفندای خونگی سرعتی و جذاب برای رفع بوی بد ماهی از سینک رو یاد بگیرین و یه آشپزخونه درخشان رو به خونتون هدیه بدین.

لینک کوتاه کپی شد
1

شایانیوز- تا به اینجا درباره غذاهای دریایی ترفندای خونگی جالبی مثل پاک کردن میگو و روش حاضرسازی یه پلو ماهی خوشمزه رو یاد گرفتین. اما خوردن این مدل غذاها بی شک در کنار تجربه یک طعم لذت بخش، دردسرهایی مثل بوی بد هم داره. شاید تابحال براتون پیش اومده باشه که به محض ورود به آشپزخونه با بوی بدی از سمت سینک مواجه میشین و دوست ندارین حتی به سینک نزدیک بشین.

واسه از بین بردن این بوی بد که رو بعضی سطح ها مثل سینک باقی میمونه، باید اصولی عمل کنین تا به طور کامل این بو رو نابود کنین. در غیر اینصورت احتمال اینکه بقیه ظرف و ظروفتون هم با این بو درگیر بشه، وجود داره. بنابراین اگه به جذابیت آشپزخونتون اهمیت میدین، نباید از این موضوع به سادگی بگذرین. برای همین قصد داریم در ادامه به بیان چند تا ترفند ساده و جذاب برای رهایی از بوی بد ماهی از سینک بپردازیم. با ما همراه باشید.

یه ترکیب خفن و جذاب برای خوشبو کردن سینک های گرانیتی

یکی از سینک هایی که این روزا بسیار رواج داره، سینک هاییه که از جنس سنگ هستن، خصوصا سنگ های گرانیتی. این دسته از سنگ ها اگه با بوی بد ماهی درگیر بشن، باید برای رهایی از این مشکل سرکه سفید رو امتحان کنین. البته برای سینک های استیل برخی از افراد از سرکه استفاده میکنن. ولی از اونجایی که سینک های از جنس استیل بیشتر بوی ماهی رو در خود نگه میدارن، شاید نیاز باشه از روش های دیگه هم کمک بگیرین.

سرکه یه ماه خوراکی دم دستیه که همیشه هم تو هر خونه ای پیدا میشه. برای استفاده از سرکه باید مقداری ازشُ با یه لیوان آب ترکیب کنین. بعد محلول به دست اومده رو با افشاننده روی سینک اسپری کنین. سپس ساعاتی صبر کرده تا بوی بد سینک به طور کامل جذب سرکه بشه. بعد از اون با اسکاچ و مایع ظرفشویی سینک رو بشورین و از خوشبویی اون نهایت لذت رو ببرین.

q

با ترکیب نمک و یخ بی برو برگرد سینکت از بوی بد رها میشه!

بعضی مواقع بوی بد سینک ناشی از گذاشتن ماهی در اون نیس و بخاطر پاک کردن ماهی و گیر کردن برخی از تیکه های اون در راه آب ظرفشوییه. برای اینکه این مشکل رو به سرعت حل کنین، ابتدا تمام تیغه های سینک از قطعه های برجای مونده ماهی تمیز بشه.

سپس چند قطعه یخ رو با مقداری نمک توی راه آب بریزین. تیکه های یخ باعث میشن که بقایای ماهی به سادگی از بین برن و نمک هم که یه اسکراب کننده خفن به شمار میاد و ترکیب این دو ماده باعث میشه یه راه آب عین دسته گل بهتون تقدیم کنن.

ds

در صورتی که بوی ماهی بیش از حد تصوتونه، از لیمو هم کمک بگیرین. بدین منظور مقدار از آب لیمو رو همراه یخ و نمک توی راه آب بریزین تا با خاصیت اسیدیش به جنگ بوی بد ماهی بره. با این کار در کنار از بین رفتن بوی بد سینک، عطر خوبی نیز به اون هدیه میدین.

qw

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی