|

گلاب و سلامتی

گلاب و خواص بی نظیر سلامتی آن؛ از بین برنده جوش و آکنه و درخشان کننده پوست

گلاب سرشار از مزایای سلامتی و زیبایی است که حتا فکرش را هم نمی کنید، کافی است فقط یک بار از این ماده ی جادویی استفاده کنید تا عاشقش شوید.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- قرن هاست که از گلاب برای کاربرد های مختلف زیبایی و سلامتی استفاده می شود. گلاب می تواند درخشش و زیبایی پوست شما را چند برابر کند. حقیقت این است که بعد از مدتی استفاده ی مداوم از گلاب عاشق این ماده ی جادویی خواهید شد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در بسیاری از موارد می توان از گلاب برای درمان آکنه و سایر بیماری های پوستی استفاده کرد.

گلاب دارای پنج خاصیت جادویی و مهم می باشدکه تاثیر گذاری آن را در درمان آکنه تقویت می کند، خواص پنج گانه گلاب عبارت است از:

• ضد التهاب 

• قابض و جمع کننده

• ضد عفونی کننده و ضد باکتری

• تنظیم کننده ی PH

• سرشار ازآنتی اکسیدان

گلاب و خواص سلامتی

خب حالا سوالی که مطرح می شود این است که چطور باید از گلاب برای محافظت از پوست و همچنین درمان آکنه استفاده کرد؟

قبل از هرچیز به خاطر داشته باشید که روغن های اضافی صورت خود را پاک کنید. یک تکه پنبه نرم یا پد پنبه ای را در گلاب خنک مرطوب کنید و به آرامی روی پوست تمیز بمالید. این کار می تواند به از بین بردن چربی اضافی و کثیفی که پس از پاکسازی روی پوست شما باقی مانده است کمک کند.

تقویت منظم پوست با گلاب می تواند به جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه هایی که به دلیل مسدود شدن منافذ پوستی تشکیل می شوند کمک نماید. علاوه نسبت به دیگر تنر ها که حاوی الکل و یا مواد شیمیایی هستند کمتر روی پوست شما خشک می شود.

گلاب و خواص سلامتی

برای آنکه بتوانید از خواص آبرسانی و تنظیم کنندگی PH گلاب استفاده کنید فقط کافی است که یک بطری اسپری کوچک را از گلاب پر کنید و برای پاشیدن آن به صورتتان استفاده نمایید. این عمل می تواند به آبرسانی پوست شما و بازگرداندن تعادل PH طبیعی آن کمک کند. بهتر است بطری را برای طراوت بیشتر در یخچال نگهداری کنید.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید از گلاب استفاده نمایید این است که دو پد پنبه ای را در گلاب خنک خیس کنید و به آرامی روی پلک های خود قرار دهید. بگذارید به مدت 5 دقیقه روی آنها بماند. این عمل لاعث تسکین چشم های خسته و پف کرده شما خواهد شد.

همان طور که گفتیم هزاران سال است که گلاب به عنوان یک محصول زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. خواص ضد باکتریایی آن می تواند به کاهش آکنه کمک کند در حالیکه خواص ضد التهابی آن، قرمزی و پف پوست شما را از بین خواهد برد همچنین این خواص ضد التهابی توانایی ان را دارند که به تسکین سوزش پوست شما کمک نمایند.

گلاب و خواص سلامتی

از همه ی این ها مهم تر این است که به طور کلی تا کنون عوارض جانبی خاصی برای این مایع بی نظیر و جادویی ثبت نشده است، پس می توانید با خیال راحت تری از آن استفاده نمایید.

برای زندگی ای بهتر، صفحه زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی