|

اگر سرمایی هستید و زود یخ می کنید این خوراکی ها را حتماً بخورید!

در این روزها سرد و برفی، سالم و قوی نگه داشتن بدن مهم‌ترین وظیفه‌ایه که داریم. میدونید کدوم خوراکی ها کمک میکنه گرم تر و سالم تر بمونیم؟

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- در این روزها سرد و برفی، سالم و قوی نگه داشتن بدن مهم‌ترین وظیفه‌ایه که داریم. هر چند این کار خیلی سخته اما راهکارهایی هست که بهتون تو این مسیر کمک میکنه. مثلا شما میتونید علاوه بر پوشیدن لباس‌های مناسب فصل، به سراغ خوراکی‌هایی بروید که همچون شوفاژ، بدن شما را گرم نگه میداره.

همه میدونیم که بعضی از خوراکی ها طبیعتی سرد دارن و باعث میشن بدن احساس سرمای بیشتری کنه مثل گوجه فرنگی، آب لیمو، خیار، کاهو و انواع ترشی و غیره. اما خوراکی‌هایی هم داریم که طبع گرمی دارن و باعث میشن بدن احساس گرما داشته باشه و در نتیجه عملکرد بهتری‌رو از خودش نشون بده.

میخوایم تو این مقاله درباره این دسته از خوراکی‌ها صحبت کنیم.

آب-میوه-های-طبیعی

آب میوه های طبیعی

کارشناسان و متخصصان بر این عقیده اد که مصرف ویتامین C تا حدود زیادی میتواند به مبارزه با سرمای بدن در فصول سرد سال بپردازد. میوه های فصول سرد سال اغلب برای دریافت این ویتامین مناسب هستند. اما حواستان باشد که میوه ها ترش نباشند. زیرا هر خوراکی ترش مزه‌ای میزان زیادی سرما را وارد بدن می کند.

پس به سراغ مصرف میوه هایی مانند سیب، انار، نارنگی و پرتقال شیرین بروید. هر چند کیوی هم جزء میوه ها و خوراکی های فصل سرما به حساب می آید اما چندان برای رفع سردی بدن مناسب نیست.

آب میوه‌های طبیعی نیز یک گزینه بسیار مناسب برای دریافت ویتامین C هستند. عسل نیز طبیعتی گرم دارد و میتوانید از آن برای شیرین کردن نوشیدنی های خود استفاده کنید. اگر هم میزان مصرف چای شما بالاست، زنجبیل، هل، دارچین، میخک و زعفران نیز با چای ترکیب کرده و یک معجون فوق‌العاده مقوی را به بدن خود بدهید.

دمنوش

غذای سنگین نخورید

خوراکی هایی مانند عدس، بادمجان و حتی غذاهای شور و دودی میتوانند بیماری های عصبی را تشدید بخشند و حتی منجر به افزایش غلظت خون شوند. به همین دلیل توصیه متخصصان این است که حتما در این فصل به سراغ پاکسازی خون (حجامت) بروید.

دمنوش‌هایی مانند رزماری، آویشن، گل گاوزبان، آلوورا و زنجبیل و دارچین جزء بهترین خوراکی‌هایی هستند که با خاصیت خود میتوانند حرارت لازم بدن را تامین نمایند. جالب اینجاست که این دمنوش ها نه تنها انرژی و حرارت مضاعفی به بدن می بخشند بلکه مقاومت آن را در برابر ویروس ها افزایش می دهند.

حتما همه شما در دوران پاندمی ویروس کرونا، چای دارچین را مصرف کرده اید تا به این طریق دمای بدن را افزایش داده و از خود در برابر ویروس محافظت کنید!

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی