|

اشرف غنی: فرار نکرده ام؛ به افغانستان بر می‌گردم

اشرف غنی گفت: نمایندگان بین المللی به من گفته بودند که اگر نروی، اوضاع خراب می‌شود و افغانستان مانند سوریه و یمن می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

رئیس‌جمهور پیشین افغانستان در پیامی فیسبوکی گفت: من فرار نکردم و خروجم به‌این دلیل بود که از خونریزی جلوگیری کنم. در حال مشورت هستم و به افغانستان باز می‌گردم.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فارس، «اشرف غنی» رئیس‌جمهور فراری افغانستان امشب در پیامی فیسبوکی گفت: من در امارات متحده عربی هستم. مسوولان امنیتی به من خبر داده بودند که توطئه جانی در کمینم بوده است و جنگجویان طالبان در اطراف دروازه‌های ارگ بودند.

وی افزود: یا باید می‌ماندم یا باید می‌رفتم.

غنی ادامه داد: نمایندگان بین المللی به من گفته بودند که اگر نروی، اوضاع خراب می‌شود و افغانستان مانند سوریه و یمن می‌شود. من مجبور شدم از کشور خارج شوم.

رئیس‌جمهور پیشین افغانستان گفت: طالبان و افراد ناشناخته داخل ارگ شدند. اتاق به اتاق می‌گشتند. قرار بود که مانند ۲۵ سال قبل حادثه خونینی رخ دهد.

وی در ادامه گفت: من بی‌عزتی افغانستان را نمی‌خواستم. مجبور شدم از افغانستان خارج شوم.

غنی تصریح کرد: برای جلوگیری از ورود افرادی که با زبان بیگانه صحبت می‌کردند، کسی مقاومت نکرد.

وی گفت: به کسانی که می‌گویند از افغانستان فرار کردم، می‌گویم که بدون دلیل قضاوت نکنید. هر کس که گفت رییس جمهورتان فرار کرد، باور نکنید.

غنی درباره خروج دلار از افغانستان نیز گفت: من هیچ چیزی با خود خارج نکردم. حتی با چبلی (لباس محلی) خارج شدم.

وی افزود: اکنون تمام اسرار دولتی به دست دیگران افتاده است.

غنی تاکید کرد: در مورد ترک افغانستان هیچ هماهنگی نداشتم. با یک پیراهن و چبلک فورا خارج شدم.

وی بار دیگر گفت: خارج کردن پول از افغانستان توسط من دروغ است. خروج من از کابل سبب شد که وضعیت کابل خراب نشود.

وی همچنین گفت: از گفته‌های صلح کنونی که توسط عبدالله عبدالله و حامد کرزی پیگیری می‌شود، استقبال می‌کنم و کامیابی‌شان را می‌خواهم.

وی افزود: دوباره از همه نیرو‌های امنیتی خود تشکر می‌کنم.

غنی در پایان گفت: من قصد فرار و جلاوطنی ندارم. فعلا در امارات هستم تا از خون‌ریزی جلوگیری شود و در حال مشورت هستم تا دوباره به افغانستان بازگردم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه