|

درگذشت آزاده نامداری؛ کدام چهره ها به یادبود آزاده رفتند؟

مراسم یادبود آزاده نامداری پنج شنبه در بهشت زهرا برگزار شد

لینک کوتاه کپی شد

آزاده نامداری مجری سابق تلویزیون چند روز قبل و به طور ناگهانی دار فانی را وداع گفت و در قطعه نام آوران بهشت زهرا و در خانه ابدی خود به خاک سپرده شد.به همین مناسبت، امروز مراسم یادبودی با حضور خانواده، دوستان و همکاران این هنرمند در بهشت زهرا برگزار شد.مراسم با قرائتی چند از کلام الله مجید و با مداحی، مداح کشور اسماعیل امامی شروع شد.

در ادامه، نام و یاد آزاده نامداری، با صحبت‌های هنرمندان و دوستداران این مجری تلویزیون، زنده شد.

در بخشی از مراسم، مهدی یراحی خواننده پاپ موسیقی کشور نام و یاد آزاده نامداری را این چنین زنده کرد: به خانواده نامداری و عبادی تسلیت عرض می‌کنم، هر چند قصد صحبت کردن را نداشتم، اما به خواسته سجاد عبادی عزیز می‌خواهم این چند بیت شعر را به یاد آزاده بخوانم ابیاتی که خانم نامداری آن را بسیار دوست داشت:

چه چیزا شنیدم از این آدما از اینا که میگن به تو راه نیست

به من گفته بودن تو چاهی، ولی آخه جای دریا ته چاه نیست

چه چیزا شنیدم از این آدما از اینا که از کینه من پرن

از اینا که هرجا دروغی بگن کنارش به اسمت قسم میخورن

چه چیزا شنیدم از این آدما

از اینا که اسم تورو میبرن از اینا که با بردن آبروت واسه اسمشون آبرو میخرن

واسه اسمشون آبرو میخرن

گمون میکنم راهمون راست نیست گمون میکنم حقمون باطله

بگو ما قرار چقد کج بریم که برگردی بالاسر قافله

تو بالاترین ناجی عالمی واسه مردمی که فقط باختن

تو تعبیرت این نیست اینی که هست نگاه کن چه چیزا ازت ساختن

چه چیزا شنیدم از این آدما

از اینا که اسم تورو میبرن از اینا که با بردن آبروت واسه اسمشون آبرو میخرن

واسه اسمشون آبرو میخرن

azadeh4

در ادامه مراسم یکی از نزدیکان و دوستان آزاده نامداری، شقایق دهقان بازیگر سینما و تلویزیون گفت:آزاده دوست من بود، عزیز من بود و رفیق من بود. ما ازهیچ کسی طلب کار و بدهکار کسی هم نیستیم و امروز همه اینجا جمع شده ایم تا نام و یاد آزاده را زنده نگه داریم و به همدیگر دلداری بدهیم. به خانواده نامداری، عبادی و سجاد همسر آزاده تسلیت عرض می‌کنم.

وی در ادامه صحبت هایش گفت:همیشه به آزاده می‌گفتم که تو مثل هوای پاییز هستی آزی. من و آزاده خیلی درد دل‌ها را و راز‌های دخترانه‌ی خود را را به همدیگر می‌گفتیم.آزاده همیشه دنبال هیجان بود و کنار خانواده اش خوشبخت بود و پدر و مادرش، آذین و سجاد عزیز همراهش بودند.

وی در پایان صحبت هایش گفت:چشم‌های گندم شبیه آزاده است و ما منتظر می‌شینیم تا گندم بزرگ شود و آزاده دیگری را ببینیم.

فواد صفاریان کارگردان تلویزیونی گفت:آخرین پیامی که بین من و او رد و بدل شد آرزوی آزاده بود. آرزو کردیم که امسال شادی باشد. در مراسم تشییع پدر و مادر آزاده گلایه می‌کردند که کار‌های نیمه تمام بود. از نظر من او پیش از آغاز سفرش همه کار کرد. او در روزگاری زندگی کرد که خیلی حرف‌ها درباره اش زیاد بود. او امید به زندگی زیادی برای خود و خانواده اش داشت. من هم توصیه پدر آزاده را دارم که به شایعات فضای مجازی توجه کنیم. باید ما هم حواسمان به گندم باشد همه چیز خیلی زود مشخص می‌شود.

شایعات فضای مجازی اشک خانواده آزاده را درآورد!

وقتی مجری برنامه از شایعات فضای مجازی و ناراحتی خانواده آزاده نامداری از شایعه خود کشی گفت، مادر، پدر و خواهر مرحومه نامداری اینگونه اشک ریختند و گریه کردند،به راستی چه کسی می‌خواهد جواب دل شکسته خانواده نامداری را بدهد؟!

دوستان و همکاران آزاده در مورد او چه گفتند؟

علیرضا نجف زاده کارگردان گفت: آشنایی ما با خانم نامداری به سال ۹۲ بو سفر حج ما باز می‌گردد. او نماد از خود گذشتگی و مهربانی بود. عکس‌ها را مرور می‌کردم دیدم در طول سفر وی ویلچر مادر من را که مریض احوال بودند جابجا می‌کردند. این موضوع باید از درون انسان بجوشد.

الهام پاوه نژاد بازیگر سینما و تلویزیون گفت:ما حدود هشت سال پیش عسل بدیعی را که مادر هم بود از دست دادیم. به احترام همه مادران از دست رفته یک دقیقه سکوت می‌کنیم.

وطن پور کارگردان و بازیگر عنوان کرد: من خودم مادر هستم. هیچ کلمه‌ای بالاتر از کلمه مادر نیست حرمت مادر را نگه داریم.

 

روستاپور مجری و کارگردان ادامه داد: فعالان فضای مجازی دیگر بس کنند. من نمی‌دانم چگونه آزاده این حرف‌ها را پیش از فوتش تحمل کرد. او اسوه صبر بود. خدا به خانم نامداری صبر بدهد.

درستکار مجری تلویزیون گفت:همه ما از خدا هستیم و به خدا بر می‌گردیم. مبدا و مقصد خداست. تنها موجودی هستیم که این مبدا و مقصد را داریم. وقتی خدا ما را آفرید تبارک گفت و مهر خود را بر ما زد. سجده کردن را آن زمان که مختص خداست برای ما واجب کرد و عذاب عبدی را برای کسی که این فرمان را اطاعت نکرد قرار داد. خداوند ما را خلیفه الله کرد. اینجا تمام می‌شود و بعدا ما با بی نهایت مواجه هستیم.

13724215_632

وی ادامه داد: آنجا ابدیت است. چقدر دغدغه ابدیت را داریم؟ اگر کسی فکر می‌کند از اشتباه کسی فیلم و عکس بگیرد سندی دست خداوند نداده است. او خود بر همه چیز آگاه است. مامور محاسبات اعمال ما خداست. کدام ما حق داریم به زندگی کسی تجسس کنیم و بعد او را قضاوت کنیم. متاسفانه ما زندگان را می‌کشیم. با چه جراتی باب کردیم که به ذهن‌ها و خفای هم دیگر ورود کنیم و از مخفیگاه هم دیگر فیلم و عکس تهیه کنیم و مردمان را بکشیم.

13724217_605

پایان مراسم ترحیم آزاده نامداری در فضایی احساسی

فضای عجیب و متفاوت درپایان مجلس تکریم آزاده نامداری شاهد بودیم.

به تو از دور سلام، به سلیمان جهان از طرف مور سلام

به تو از دور سلام، به حسین از طرف وصله‌ی ناجور سلام

مراسم با یادی از سید الشهداء (ع) و ذکر مصیبت آل الله و سلامی به حضرت اباعبدالله الحسین به پایان رسید.

واکنش هنرمندان و چهره ها به درگذشت آزاده نامداری

فریبا نادری با ارسال یک استوری در صفحه خود، پیامی احساسی برای آزاده نامداری نوشت و از او طلب حلالیت کرد:

«ما با هم خاطره و عکسی نداشتیم که از آرشیو بیارم بیرون و بذارم. تو نشناخته و بدون این که من رو بشناسی، به من توهین کردی که رفتنم به اماکن زیارتی به درد هیچ کسی نمی خوره… و مدل درستی نیست لباس و پوششم…

و من بعدترها با فیلمی که دیده بودم بعد از این ماجرا از تو، جوابی دادم که اینجا در مکتب ما، افطاری… نمی‌دونستم به این شکل باید از هم طلب حلالیت کنیم.

هر چند ما همدیگر رو چند جایی دیدیم و همه چیز به خوبی بین ما پیش رفت اما همچنان طرز فکرمان شبیه هم نبود و نشد…

من از خیلی لحاظ با آزاده هم فکر نبودم اما به همان اندازه ناراحتم از رفتنش. یتیم شدن یک دختر. تنهایی یک همسر و داغی که بر دل مادرش گذاشت، بزرگترین درد است.»

واکنش یکتا ناصر به درگذشت نامداری

یکتا ناصر نیز با اشاره به روزهای ممنوع‌الکاری آزاده نامداری در صفحه خود نوشت: «آزاده جانم عزیز جانم بخواب آرام دیگر توهینی نیست ناسزایی نیست ممنوع الکاری نیست دیگر آزادی زیبای خفته ولی آتش زدی به جانم.»

دکتر جمال اعتمادی، دایی مرحوم آزاده نامداری نیز با انتشار پستی، به صراحت اعلام کرد علت مرگ مرحوم نامداری، قتل و خودکشی نبوده است.

پرویز پرستویی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیونمان هم با انتشار متنی احساسی نوشت: «دختری و مادر فرزندی، از جهان هستی رفته و از الان پیکر بی جانش دوباره ملعبه بازی ناجوانمردانه ما مجنونان مجازی شده، کاش حداقل الان روح جداشده از پیکرش را آسوده بگذاریم و برتر از ان لحظه ای بیندیشیم به روح و روان فرزند بجای مانده ای که بجای زمزمه دلنشین مادر، در این ایام هول و ناباوری و بی پناهی عقده های متعفن کارشناسی امثال من درباره عزیزترین از دست داده را میشنود و می خواند. اف بر من وآن تفکر همیشه خرسند از مشکل دار شدن دیگران ، واقعا تاسف اصلی نه برآزاده نامداری ، بلکه بر انسانیت از دست رفته خودم…»

واکنش احسان کرمی به فوت آزاده نامداری

احسان کرمی نیز با انتشار پستی نوشته‌ای عاطفی را به نمایش گذاشت. او برای مرحوم نامداری نوشت:

«من چى میتونم بگم وقتى همه اونچه رو که باید بگم فقط به خودت میشه گفت؟ چهارده ساله که گلایه من از تو همونه که بود…چرا انقدر سر خودى آزاده؟ چرا با آدمها صلاح مشورت نمیکنى؟

چرا وقتى مشورت میکنى و بهت میگن یه کاریو نکن بازم کار خودتو انجام میدى…حتى تو مردن هم سر خود و بى فکر؟ گندم چى…؟سجاد چى…؟آذین…مامانت…بابات…و مگه نمیخواستى خانواده ات بزرگتر بشه…

آزاده…تلویزیون ارزش اینهمه افسردگیو نداشت…بهت گفته بودم…گفته بودم همشون پشتتو خالى میکنن…گوش نکردى…هزار بار بهت گفتم بذار هر کى میخواد هر چى بگه، بگه جواب.نده…

خودتو گوشه رینگ ننداز…گوش نکردى.. …کتاب درخت انجیر معابدو که نوروز ٨٩ بهم عیدى دادى همیشه نگهش میدارم یادگارى…شاید سالهاى بعد یادم بره که نوروز بود که رفتى…..دیدار به آسمونا…

گندم…آخ گندم…»

متین ستوده نیز با ابراز تاسف بسیار برای فرزند آزاده نامداری نوشت: «آزاده؟؟؟؟ آزاده نامداری؟؟؟!!!پیکر بی جان، اینا یه جا جمع نمیشه، نه، نمیشه…کاش یه کابوس بود،

دخترجون کجا رفتی، بمیرم واسه گندمت، بمیرم واسه آرزوهایی که میره زیر خاک، وای از این دنیا واااااااای⬛️⬛️⬛️هشتم فروردین سال یک هزار وچهارصد»

مبینا نصیری مجری فعال برنامه شوتبال که چندی پیش خبر از ازدواج با مهدی توتونچی داده بود، نیز با انتشار پستی با اشاره به اتفاقات افتاده برای مرحوم نامداری نوشت:

«زنى که چند سال پیش در فضاى مجازى کشته شد امروز درگذشت…. </body></html>

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها