|

آیا آیفون 15 در ایران ریجستر خواهد شد؟

درحالی‌که شب گذشته از سری جدید آیفون۱۵ رونمایی شد، آخرین خبر‌ها درباره رجیستر‌شدن مدل‌های جدید آیفون در ایران همچنان منفی است.

لینک کوتاه کپی شد

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل دلایل عنوان‌شده برای ممنوعیت واردات آیفون۱۴ به بعد را شرایط تحریمی و کمبود ارز عنوان کرده و این اقدام را عملکردی تقابلی در برابر آمریکا دانسته است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرارو، درحالی‌که شب گذشته از سری جدید آیفون۱۵ رونمایی شد، آخرین خبر‌ها درباره رجیستر‌شدن مدل‌های جدید آیفون در ایران همچنان منفی است.

براساس آخرین استعلام‌ها از وزارت صمت و انجمن واردکنندگان موبایل، تصمیم دولت مبنی بر ممنوعیت واردات و رجیستری آیفون۱۴ همچنان پابرجاست و سری آیفون۱۳ آخرین مدل گوشی‌هایی است که قانونا در کشور مجوز فعال‌شدن دارند.

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل دلایل عنوان‌شده برای ممنوعیت واردات آیفون۱۴ به بعد را شرایط تحریمی و کمبود ارز عنوان کرده و این اقدام را عملکردی تقابلی در برابر آمریکا دانسته است. به‌گفته مهدی عبقری، در شرایطی که آمریکا واردات فرش و پسته ایران را تحریم کرده است و اجازه واردات نمی‌دهد، تصمیم ایران در ممنوعیت واردات آیفون به نوعی عملکرد تقابلی در جهت این اقدام بوده است.

با ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ از پاییز سال گذشته، قیمت گوشی‌های آیفون سری ۱۳ تا ۲ برابر قیمت واقعی بالا رفت و واردات گوشی‌های ریفرش و ری‌پک این مدل به‌شدت افزایش یافت.

صسلبسی

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها