ارزش معاملات خرد در قعر ۲ ماهه؛

رکود، سقوط و خروج همه آن چیزی که در بورس 8 خرداد اتفاق افتاد

یکشنبه 8 خرداد برای دومین روز پی در پی شاخص کل بورس تهران سقوط سنگینی را پشت سر گذاشت و خروج سرمایه از بازار سهام شدت گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

امروز برای دومین روز پی در پی شاخص کل بورس تهران سقوط سنگینی را پشت سر گذاشت و خروج سرمایه از بازار سهام شدت گرفت. معاملات سهام نیز رکود نسبی داشت و کمترین رقم در روزهای معاملاتی 2 ماه اخیر را پشت سر گذاشت.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از اکوایران، در معاملات روز یکشنبه هشتم خرداد، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش 19 هزار و 374 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 534 هزار و 28 واحد رسید. بدین ترتیب شاخص از نیمه کانال 1.5 میلیون واحدی پائین آمد. 

شاخص هم وزن بورس نیز با افت 7 هزار و 697 واحدی در سطح 424 هزار و 845 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 132 واحد پائین آمد و در سطح 21 هزار و 265 واحد قرار گرفت. 

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 646 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد که نسبت به روز گذشته افزایش 43 درصدی داشته است. گروه‌ فلزات اساسی بیشترین سهم را از خروج پول حقیقی داشت. 

در معاملات روز یکشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 39 میلیارد تومان بود. پس از فملی، نمادهای فایرا (شرکت آلومینیوم ایران) و حکشتی (شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

بورس

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی