|

رتبه بندی و همسان سازی چشم انتظار جلسه ویژه

کمیسیون برنامه و بودجه از تشکیل جلسه مشترک دیوان محاسبات و کمیسیون برنامهدر خصوص رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد0

لینک کوتاه کپی شد

حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به تشکیل جلسه مشترک دیوان محاسبات و امور مالی مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: در این جلسه، اجرای بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه ۱۴۰۰ گزارش بحث و بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه به ویژه در رابطه با نظام رتبه بندی معلمان، همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری بحث شد و در نهایت مقرر شد دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان برنامه و بودجه طی هفته آینده در خصوص میزان منابع مورد نظر برای اجرای این موارد گزارش کاملی ارائه کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: در این جلسه از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست شد در اسرع وقت کمیسیون مشترکی را برای پیگیری نظام رتبه بندی معلمان و قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان که در حال وصول از دولت است تشکیل دهد تا به سرعت موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: دو ماده از مواد برنامه ششم توسعه یعنی ماده ۳۰ همسان سازی حقوق بازنشستگان که حق مسلم همه بازنشستگان کشوری و لشکری است همچنین نظام رتبه بندی معلمان بر اساس ماده ۶۳ برنامه ششم، از مطالبات برحق فرهنگیان است.

حاجی بابایی گفت: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس حمایت خود را از لایحه دائمی شدن قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، همچنین نظام رتبه بندی معلمان و نیز از شمول هماهنگی حقوق بین اعضای هیت علمی وزارت علوم و وزارت بهداشت و تسری آن به موسسات آموزشی و تحقیقاتی و دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی اعلام کردند.

  • مامور ارسالی در

    این همسان سازی باز نشستگان مگر پارسال اجرا نشد این دیگه چه صیغه‌ای است می خواین از رتبه‌بندی سر وتهش بزنید

  • مامور ارسالی در

    ما این جلسه به اصطلاح ویژه را قبول نداریم درباره فرهنگیان باید رتبه بندی کامل اجرا شود ما به غیراز این قانع نمی شویم به طور کامل چون حق ماست .اگر حق را می خواهید پایمال کنید پایمال کنید ولی این کار تبعات دارد معلمان در فعالیتهای صنفی دست طولایی دارند واز هیچ کس ترس ندارند چون برای حقمان خواهیم جنگید مطمئن باشید

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها