|

خبر خوش آقای نماینده از لایجه رتبه بندی معلمان

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس از اراده طرح رتبه بندی معلمان در جلسات آینده مجلس خبر داد

لینک کوتاه کپی شد

رئیس کمیته آموزش و پرورش در جلسه شورای نظارت بر مدارس غیردولتی آذربایجان شرقی از تصویب جزئیات رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد و گفت: جزئیات رتبه بندی با کار شبانه روزی و بی وقفه در کمیسیون بررسی و تصویب شده و در روزهای آینده به صحن علنی مجلس برده خواهد شد.

 مهدی اسماعیلی در جلسه شورای نظارت بر مدارس غیردولتی در تبریز، اظهار کرد:  قانون تاسیس مدارس غیر دولتی نیازمند بازبینی  بوده و جز دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  است.

وی ادامه داد: بازبینی مجدد قانون تاسیس مدارس غیردولتی به عنوان طرح دو شوری در کمیسیون در حال پیگیری است.

وی اظهار کرد: از نکات مطروحه و مورد تاکید در قانون جدید ممنوعیت استفاده از عنوان مدرسه در  بخش‌های آموزشی خارج زیر مجموعه آموزش و پرورش است.

نماینده مردم  میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که رویکرد کنونی مجلس به حوزه آموزش و پرورش و معلمین بسیار مثبت است، یادآور شد: کلیات رتبه بندی با توجه به رویکرد مجلس تصویب و جهت بررسی جزئیات به کمیسیون آموزش و تحقیقات فرستاده شد.

وی گفت: در حوزه نیروی انسانی در حال تدوین طرحی برای تعیین تکلیف نهضتی ها، خرید خدمات و غیره هستیم.

جعفر پاشایی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه‌، با بیان این‌که رویکرد سیستم با مجموعه مدارس غیر دولتی حمایتی است، گفت: نکته حائز اهمیت برنامه ریزی و نظارت بر کیفیت و شهریه ها و اقدامات قانونی در این حوزه کارسازی می‌شود.

وی افزود: در روزهای اخیر مصوبات ویژه‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات انجام شده که بدون تردید بعد از انقلاب حرکت بسیار ارزشمند و شاخصی بوده است و طبیعتا این کار ارزشمند ( رتبه بندی ) در تاریخ آموزش و پرورش ثبت و ماندگار خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار کرد: علی‌رغم چالش‌های متعدد سال‌های اخیر در حوزه تعلیم و تربیت، امروز بحث نیروی انسانی از دغدغه های اساسی مجموعه است.

وی با بیان این‌که  شورای پروژه مهر در راستای آغاز سال  تحصیلی جدید با برنامه ریزی دقیق در حال فعالیت است، افزود: در دوران کرونا آموزش و پرورش استان با اجرای دو طرح اختصاصی یاریگران و سنجشگران آموزش کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشت.

نادر فکورنیا نیز در این جلسه اظهار کرد: حدود 56 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به مدارس غیردولتی تخصیص داده شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، رئیس اداره مشارکت‌های مردمی استان با اشاره به اینکه تمام امور مربوط به مدارس غیردولتی از طریق سیستم انجام می شود، گفت: از نکات شاخص عملکرد شورا توزیع متوازن مراکز غیر دولتی در مناطق است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه