|

راهنمای خرید و فروش انگشتر دست دوم و نو در سایت های نیازمندی آنلاین

هنگام خرید و فروش انگشتر دست دوم و نو در سایت های نیازمندی آنلاین باید اطلاعات کافی داشته باشید تا انگشتر اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

لینک کوتاه کپی شد

خرید و فروش انگشتر دست دوم و نو در سایت های نیازمندی آنلاین به توجه و دقت خاصی نیاز دارد و باید در مورد انگشتر مورد نظرتان اطلاعات کافی داشته باشید تا اگر خریدار بودید، انگشتر اصل را با قیمت مناسب تهیه کنید و اگر فروشنده بودید بتوانید با سود مناسب و در مدت زمان کوتاهی انگشتر دست دوم یا نو خود را بفروشید. در ادامه به نکات مهمی که در زمان خرید و فروش انگشتر دست دوم و نو در سایت های نیازمندی آنلاین باید توجه کنیم، می‌پردازیم. هنگام خرید و فروش زیورآلاتی مانند انگشتر، نکات زیر را به خاطر بسپارید.

1. روش تشخیص اصل بودن نگین انگشتر

قطعا دوست ندارید که وقتی پول یک نگین اصل را می پردازید چیزی که نصیبتان می شود یک تکه سنگ تقلبی بی ارزش باشد. عموما راه تشخیص نگین انگشتر اصل از تقلبی این است که به جواهرشناسان مراجعه کنید. شاید همیشه دسترسی به یک سنگ شناس کار آسانی نباشد. اما روش هایی هم وجود دارند که یک فرد بی تجربه می تواند با استفاده از آنها سنگ تقلبی را از اصل تا حدودی تشخیص بدهد.

همه سنگ های موجود در طبیعت دارای ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خاص خود هستند؛ که هر کسی می تواند با کمک اطلاعات به ثبت رسیده از کانی ها و بر اساس ویژگی های ظاهری درمورد اصالت و مرغوبیت سنگ مورد نظر تا حدودی یقین پیدا کند. برای اینکه تا حدودی بتوانید سنگ های اصل را تشخیص بدهید باید در مورد سنگ مورد نظرتان در اینترنت جستجو کنید و مطالب آموزش تشخیص نگین انگشتر اصل را مطالعه کنید. با تشخیص اصل بودن نگین انگشتر مورد نظرتان علاوه بر خرید انگشتری با نگین اصل، اگر بعد از مدتی می خواستید انگشترتان را بفروشید، با خیال آسوده و تضمین اصل بودن می توانید انگشتر خود را به خریدار با قیمت مناسب بفروشید.

image_35706352264bf516c7e8f3e2c0b3ff1a6559994d (1)

نکته: مطمئن ترین روش تشخیص نگین انگشتر اصل مراجعه حضوری به یک جواهرشناس معتبر است. بهتر است در زمان خرید انگشتر از سایت های نیازمندی آنلاین، یک نفر که تجربه خرید و فروش انگشتر دست دوم و نو را دارد، همراه شما باشد. یا اینکه قبل از پرداخت وجه، همراه فروشنده پیش یک کارشناس معتبر بروید تا اصل بودن نگین انگشتر را تایید کند.

برای مثال اگر قصد خرید انگشتر عقیق را دارید برای تشخیص عقیق اصل از عقیق تقلبی، بهترین گزینه بردن انگشتر همراه با فروشنده بصورت حضوری پیش یک گوهرشناس معتبر است تا با پرداخت مبلغ جزئی، مطمعن شوید سنگ عقیقی که روی رکاب قرار دارد اصل است یا تقلبی.

2. سایز انگشتر

زمانی که سایز انگشتر مناسب دست خودتان را ندانید، خرید انگشتر می تواند اشتباه باشد. چون علاوه بر پولی که برای خرید انگشتر می پردازید، باید مبلغی هم برای سایز کردن انگشتر برای دست خود به جواهرساز بپردازید و حتی بعضی مواقع چون انگشتر را خیلی بزرگ یا کوچک خریدید، زمانی که انگشتر سایز دست شما می شود چون تغییر سایز زیادی داشته است ظاهر و شکل اولیه خود را از دست می دهد.

شاید شما بگویید که برای گرفتن سایز انگشتر به نزدیک ترین انگشتر فروشی می روم و سایز انگشت خودم را سوال می کنم. کاملا درسته یک جواهرساز می‌تواند به شما سایز انگشتر را بگوید، اما همیشه و در هر زمان جواهرساز در دسترس نیست. پس چگونه سایز انگشتر را بفهمیم؟ خوشبختانه شما می توانید اندازه گیری سایز انگشتر خود را بسیار دقیق با استفاده از یک کاغذ، خط کش، چسب و قیچی در خانه هم انجام دهید.

image_d7f59da5402da5af02f30852fbc791b01942fb17

3. قیمت رقابتی برای فروش بیشتر

اگر می خواهید انگشتر دست دوم یا انگشتر نو خودتان را با سود خوب و در مدت زمان کوتاهی بفروشید، بهتر است قبل از فروش انگشتر درباره ی قیمت آن انگشتر تحقیق کنید که فروشنده های دیگر انگشتر مشابه آن را با چه قیمتی می فروشند و زمانی که قیمت تقریبی را بدست آوردید، قیمت کمتری نسبت به فروشنده های دیگر به مشتری بدهید تا سریعتر انگشتر شما فروخته شود.

4. عوامل تاثیر گذار در قیمت انگشتر دست دوم و نو چیست؟

شناخت عوامل تاثیر گذار در قیمت انگشتر دست دوم و نو به شما کمک می کند تا با توجه به بودجه ای که دارید به دنبال بهترین انگشتر بگردید.

image_9311014f121b761d31d9a45d3a041bebc8a59310

- قلم زنی، آیینه کاری، شبکه کاری و... روی رکاب انگشتر: اولین مورد هم می توان به قلم زنی، آیینه کاری، شبکه کاری و دیگر کارهایی که روی رکاب انگشتر نقره، طلا و... زده می شود، اشاره کرد. اگر قلمزنی رکاب انگشتر توسط فردی ماهر زده شده باشد و دارای ظرافت های خاص خود باشد و طرح کاملا واضح و بسیار تمیز باشد آن وقت است که می توان ادعا که کرد این انگشتر داری قیمت و ارزش بسیاری است. برای آیینه کاری، شبکه کاری و... هم تمامی مواردی که برای قلم زنی گفته شده، اگر رعایت شده باشد، بر قیمت انگشتر دست دوم و نو افزوده می شود.

- مخراج کاری: مخراج کاری هم مثل سنگ اصلی انگشتر جزو عوامل تاثیر گذار در قیمت انگشتر است و اگر سنگ های نیمه قیمتی یا مصنوعی روی رکاب انگشتر بکار رفته باشد، قیمت انگشتر مقدار کمی تغییر می کند. ولی اگر از سنگ های قیمتی مثل الماس، زمرد و... روی رکاب انگشتر استفاده شود، به نسبت کیفیت سنگ ها، قیمت انگشتر افزایش پیدا می کند.

حک شدن مهر روی رکاب انگشتر

یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت انگشتر، مهری است که بر روی رکاب انگشتر حک شده است. البته این مهر بستگی به این دارد که توسط چه کسی حک شده باشد؛ زیرا اگر این مهر توسط یک شرکت شناخته شده یا فرد چیره دست حک شده باشد که انگشتر شما را ساخته است، طبیعتا قیمت آن بسیار بالا خواهد بود‌. ولی برعکس این موضوع هم می تواند رخ دهد و آن هم زمانی است که مهر حک شده توسط شرکت تازه تاسیس و فردی با مهارت پایین صورت گیرد که قیمت آن نسبتا پایین تر خواهد بود.

عیار رکاب انگشتر نقره

یکی دیگر از مواردی که در تعیین قیمت انگشتر نقش دارد، عیار رکاب انگشتر است که معمولا اگر عیار بالا باشد هم کیفیت و هم قیمت آن بالا خواهد بود.

اگر به رکاب انگشتر نقره یا دیگر زیورآلات نقره دقت کرده باشید، احتمالا با حک شدگی یک عدد بر ساختار آن برخورد کردید. این عدد نشان‌ دهنده آن است که به چه میزان نقره در ساختار آن رکاب انگشتر یا دیگر زیورآلات به کار گرفته شده است. هرچه این مقدار عدد بیشتر باشد نشان از خلوص بیشتر نقره دارد و ناگریز موجب بالاتر بودن قیمت انگشتر نقره ای می‌شود که با رکابی از جنس خالص‌تر ساخته شده است. بیشترین میزان این عدد یعنی ۹۲.۵ را عدد استرلینگ نام گذاری کرده‌اند.

نقره استرلینگ نشان از آن دارد که در ساختار آن رکاب انگشتر نقره ۹۲.۵ درصد از نقره خالص و ۷.۵ درصد از سایر فلزات بهره گرفته شده است. شایان ذکر است که طبعا هرچه عدد نقره استرلینگ و خلوص نقره بالاتر باشد، انگشتر مورد نظر از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود. روی اکثر انگشتر های نقره دست ساز علامت عیار 925 درج شده است و بلعکس بیشتر انگشترهای ماشینی(ریخته گری) عیار بالایی ندارند.

image_82b29fb355facaf42d7948d6894c10d2ac3dde79

5. راهنمای خرید امن انگشتر دست دوم و نو در سایت های نیازمندی آنلاین

معامله حضوری: امن‌ترین راه معامله

 • معامله و پرداخت حضوری: امن‌ترین و بهترین راه خرید، معاملهٔ حضوری است. یعنی خریدار در ملاقات حضوری با فروشنده، انگشتر دست دوم یا نو را ببیند، بررسی کند و همان زمان مبلغ را پرداخت نماید. هرگز بعد از تحویل انگشتر، پرداخت مبلغ را به زمان دیگری موکول نکنید. 
 • مکان امن: برای معاملهٔ حضوری، مکان‌های عمومی و شلوغ مناسب هستند.
 • شواهد معامله: بهتر است هنگام خرید انگشتر دست دوم و نو، رسید کتبی معتبر و در صورت داشتن شناسنامه، آن را از فروشنده دریافت کنید.

نکات مهم در انتقال وجه

 • پرداخت اینترنتی و کارت به کارت: در صورت پرداخت اینترنتی یا کارت به کارت، به دیدن رسید پرداخت اکتفا نکنید. قبل از تحویل انگشتر، شخصاً از وارد شدن مبلغ به حسابتان مطمئن شوید.
 • چک و سفته: چک و سفته ممکن است نقد نشوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به قوانین رسمی چک رجوع کنید.
 • چک رمزدار بانکی: در صورت دریافت چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مورد نظر، از اصالت آن مطمئن شوید.

نکات مهم پیش از معامله

 • بیعانه ندهید: هرگز پیش از دریافت انگشتر، هزینه‌ای تحت عنوان بیعانه، شیرینی، رزرو و… پرداخت نکنید. در صورتی که فروشنده از شما درخواست بیعانه کرد، لطفاً مورد را از طریق «گزارش مشکل آگهی» به پشتیبانی سایت ها اطلاع بدهید.
 • ذخیرهٔ اطلاعات: اطلاعات فروشنده و آگهی را حتماً ذخیره کنید تا در صورت نیاز، دسترسی سریع داشته باشید.
 • امنیت در ملاقات: اگر می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید بپردازید یا انگشتر گران قیمتی را با خود حمل کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً کسی همراه شما باشد. در غیر این صورت، فردی را در جریان جزئیات مکان و زمان ملاقات و مشخصات طرف مقابل بگذارید.
 • درخواست فاکتور خرید: در مورد برخی کالاها مثل طلا و جواهر، بهتر است از فروشنده بخواهید فاکتور خرید را به همراه داشته باشد.
 • درخواست بسته‌بندی اولیه: برای خرید زیورآلات بهتر است از فروشنده بخواهید بسته‌بندی اولیه کالا را نیز ارائه کند.
 • درخواست شناسنامه معتبر: برای خرید جواهرات، بهتر است از فروشنده بخواهید شناسنامه ای معتبر را به همراه داشته باشد.
 • پرهیز از مزاحمت: دادن اطلاعات شخصی که نامربوط به معامله است، فقط احتمال مزاحمت را بالا می برد.

*امکان معامله حضوری وجود ندارد؟ به این نکات دقت کنید*

 • اطمینان از کالا: قبل از دیدن انگشتر و بررسی مشخصات مورد نظرتان، مبلغی پرداخت نکنید.
 • دریافت مبلغ: برای پیگیری واریز مبلغ، حتماً حساب خود را چک کنید و به تصویر فیش پرداختی و رسید پرداخت اینترنتی اعتماد نکنید.
 • تصاویر و اطلاعات کالا: از فروشنده بخواهید تصاویر واضح و اطلاعات کافی از انگشتر دست دوم یا نو را در اختیار شما بگذارد.
 • پرهیز از اعتماد بی‌جا: ارائه کردن اطلاعات شخصی مانند آدرس، شمارهٔ تلفن ثابت، اطلاعات حساب بانکی، شناسهٔ شبکه های اجتماعی و… معیاری برای اعتماد کردن به طرف مقابل نیست. چون ممکن است از اطلاعات شخص دیگری سوء استفاده شده باشد.
 • خرید پستی: در خرید پستی، شما قبل از اطمینان از صحت کالا، هزینه را پرداخت می‌کنید. این روش بدون خطر نیست و این روش را توصیه نمی‌کنیم.
 • مغایرت انگشتر با اطلاعات آگهی: در صورت مطابق‌ نبودن مشخصات انگشتر دست دوم یا نو با مشخصات ذکر شده توسط فروشنده، انگشتر را بلافاصله برگشت دهید و نزد خود نگه ندارید.

زنگ خطرها در معامله: زمانی که باید بیشتر احتیاط کنید

 • قیمت انگشتر و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می رسد.
 • درخواست بیعانه قبل از دریافت انگشتر، به هر عنوانی توسط فروشنده پیشنهاد شود.
 • فروشنده اطلاعات شفاف و کاملی درباره انگشتر ارائه نمی‌کند.
 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی درخواست معاملهٔ حضوری را رد کند.
 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی اطلاعات شخصی یا حساب بانکی شما را می‌پرسد.
 • خریدار بخواهد بدون دیدن انگشتر، آن را با قیمت عالی بخرد.
 • آگهی‌دهنده خود را از فروشندگان معتبر و تأیید شده معرفی می‌کند.

با به خاطر سپردن راهنمای خرید و فروش انگشتر دست دوم و نو در سایت های نیازمندی آنلاین و با رعایت این نکات می توانید صاحب یک انگشتر نو یا انگشتر دست دوم بسیار زیبا شوید یا انگشتر خودتان را با سود مناسب و در مدت زمان کوتاهی بفروشید و دیگر نگران اینکه آیا هزینه ای که برای انگشتر شما پرداخت کرده اید زیاد است یا قیمت پایین انگشتر فروخته شده نباشید.

اپلیکیشن و سایت خرید و فروش انگشتر دست دوم و نو

اپلیکیشن و سایت های زیادی هستند که می توانید انگشتر خودتان را در آنجا برای فروش بگذارید ولی بیشتر این سایت ها دسته بندی یا جستجوی پیشرفته ای برای پیدا کردن زیورآلات و جواهرات مورد نظرمان مثل انگشتر، سنگ انگشتر، رکاب تک، حلقه و... ندارند و اغلب یک دسته بندی کلی دارند که به سختی می شود در آن سایت ها یک انگشتر مناسب پیدا کرد. اما این مشکل هم توسط اپلیکیشن و سایت 1 تا 2 - نیازمندی رایگان خرید و فروش جواهرات دست دوم و نو، حل شده است و شما به راحتی می توانید انگشتر مورد نظرتان را در این سایت پیدا کنید یا زیورآلات و جواهرات خودتان را بصورت کاملا رایگان با تمام جزئیات برای فروش بگذارید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها