|

احکام جدید بازنشستگان تهرانی صادر شد

احکام جدید بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش اداره کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ در اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی صادر شد.

لینک کوتاه کپی شد

حسین امیری‌گنجه گفت: عصر روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۲/۱۰ همزمان با صدور احکام جدید بازنشستگان در اجرای مرحله دوم با حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تلاش مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اصلاحات انجام‌ شده در احکام جدید، خواسته‌های جامعه شریف بازنشستگان و مستمری‌بگیران تا حدود زیادی محقق شد.

امیری‌گنجه تصریح کرد: متناسب‌سازی حقوق با هدف افزایش قدرت خرید و بهبود معیشت جامعه شریف بازنشستگان اجرا شده و این قانون به گونه‌ای اجرا گردید که حقوق بازنشستگان در مقایسه با اسفند ماه سال ۱۳۹۹ حداقل ۵۰ درصد افزایش دارد و هیچ بازنشسته تأمین اجتماعی در کشور حقوقش کمتر از یک و نیم برابر اسفند ماه سال ۱۳۹۹ نخواهد بود.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: با اجرای متناسب‌سازی در سال جاری منابع مربوط به پرداخت مستمری‌ها از حدود ۹,۵۰۰ میلیارد تومان سال گذشته به ۱۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ رسید. شایان ذکر است اولین مرحله متناسب‌سازی سال گذشته (۱۳۹۹) انجام شد که رضایت جامعه بازنشستگان و مستمری‌بگیران را در پی داشت.

اما با افزایش حقوق بازنشستگان سایر صندوق‌ها؛ ایجاد مطالبه در میان بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز احساس شد. در این راستا و از زمان بررسی بودجه در مجلس شورای اسلامی برای اختصاص منابع به تأمین اجتماعی تلاش فراوانی از سوی معاون رئیس‌جمهوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر سالاری، مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی و کانون بازنشستگان و … صورت گرفت که در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز پرداخت بخشی از دیون معوقه دولت به سازمان تأمین اجتماعی تصویب گردید که امیدواریم با توجه به مشکلات اقتصادی و بحران تعطیلی بسیاری از کارگاه‌ها و عدم منابع پایدار بیمه‌ای، هرچه زودتر بودجه تعریف‌شده جهت اجرای متناسب‌سازی در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرد.

منبع: مهر

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها