|

دلار، طلا را ارزان کرد / آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۴ اسفند ۹۹

آخرین قیمت طلا پیش از امروز، دوشنبه چهارم اسفند ماه ۹۹ چقدر بوده است و علت ارزانی طلا و سکه چیست؟

لینک کوتاه کپی شد

آخرین قیمت طلا پیش از امروز، دوشنبه چهارم اسفند ماه ۹۹ چقدر بوده است و علت ارزانی طلا و سکه چیست؟ بهای سکه در معاملات روز یکشنبه بازار طلا تحت تاثیر تعطیلات بازار جهانی و عقبگرد دلار به کانال ۲۴ هزار تومان کاهش بیشتری یافت. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون و۲۰۰ هزار تومان فروخته شده که کاهش ۳۲۰ هزار تومانی را در مقایسه با روز قبل نشان می‌دهد.

پیشنهاد می شود: علت اصلی ارزانی دلار چیست؟

کاهش نرخ ارز دربازار داخلی که به دلیل بگو مگوهای سیاسی در مورد مساله برجام و انرژی هسته‌ای ایران مطرح شده و در جهت مثبت بوده، سبب شده قیمت ارز نوسانات زیادی را تجربه کند؛ نوسانات بازار ارز به نوسان نرخ‌ها در بازار سکه و طلا منتقل شده است. با توجه به روند مثبت صحبت‌ها و اظهارنظرهای سیاسی مثبت درمورد برجام، ارزش پول ملی بالا خواهد رفت. به همین دلیل اکنون شاهد کاهش نرخ ارز در بازار داخلی هستیم وقیمت سکه و طلا نیز با کاهش بیشتری نسبت به چند روز گذشته همراه شده است.

افت ۴۵ دلاری طلا در هفته گذشته

اونس طلا هفته گذشته از شماری از اخبار منفی آسیب دید و حرکت قیمت مایوس‌کننده که ۴۵ دلار کاهش در مقایسه با قیمت نهایی هفته پیش از آن بود، منعکس‌کننده فضای منفی در بازار این فلز ارزشمند بود.هر اونس طلا در معاملات روز جمعه با اندکی بهبود در ۱۷۸۵ دلار بسته شد.

فشارهای کاهشی هفته گذشته عمدتا تحت تاثیر رشد بازده اوراق خزانه آمریکا و دلار قوی‌تر روی داد.تحلیلگران می‌گویند قیمت اونس طلا در ۱۷۵۰ دلار فرصت خرید عالی است. علاقه خرید خوبی در بازار فلزات سفید و صنعتی شکل گرفته. اما قیمت طلا تحت تاثیر رشد بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله نزول کرده است. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله ابتدای هفته گذشته ۱۵/ ۱ درصد بود و تا روز جمعه به ۳۳/ ۱ درصد صعود کرد. این امر از جذابیت طلا کاست زیرا رشد بازده، باعث قوی‌تر شدن ارزش دلار آمریکا می ‌شود.

پیشنهاد می شود: قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز دوشنبه 4 اسفند 99

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها