|

گفتگو با کارشناس اقتصادی

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا دوشنبه 15 دی 99

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا دوشنبه 15 دی 99 . فردا قیمت طلا و سکه صعودی است؟

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- در این مقاله قصد داریم تا به بررسی و پیش بینی قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه در بازار فردا دوشنبه 15 دی 99 بپردازیم. در این خصوص لازم است به نظر کارشناسان و تحلیل گران بازار توجه ویژه ای داشته باشیم.  ابراهیم محمدولی در گفت ‌و گو با اقتصاد آنلاین درباره وضعیت امروز بازار طلا توضیح داد: امروز قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته، این درحالیست که بازارهای جهانی تعطیل بوده اما در بازار داخلی شاهد رشد جزیی نرخ ارز بودیم. در ادامه برای مطالعه متن کامل این گفتگو با ما همراه باشید.

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا دوشنبه 15 دی 99

به گفته محمدولی، قیمت طلا نسبت به دیروز حدود دو هزار تومان و سکه امامی 50 هزار تومان گران شده اما ارزش انواع دیگر سکه همچنان ثابت است. وی همچنین درباره وضعیت تقاضا گفت: تقاضا برای خرید طلا و سکه هم تغییری نکرده و با وجود تثبیت قیمت ‌ها مردم فعلا نظاره‌ گر بازار هستند. عده ‌ای منتظر کاهش بیشتر قیمت ‌ها بوده و دست از خرید کشیده ‌اند و عده ‌ای دیگر با انتظار رشد مجدد از فروش طلا و سکه صرف نظر کرده ‌اند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و تغییرات جزیی آن طی حدود پنج هفته گذشته اظهار کرد: پیش‌ بینی ما در خصوص قیمت طلا و سکه فردا دوشنبه 15 دی 99 و روزهای آینده این است که قیمت طلا 18 عیار و سکه با افزایش یا کاهش قابل توجهی رو به ‌رو نشود. چرا که فعلا بازار های جهانی تعطیل بوده و برای نرخ ارز هم انتظار تحرک چندانی نمی رود؛ البته ادامه ثبات قیمت ‌ها منوط به پایدار بودن شرایط اقتصادی و سیاسی فعلی است و در صورت بروز هر اتفاقی قیمت طلا و سکه هم متناسب با آن گران یا ارزان خواهد شد.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز 14 دی ماه 99

در قسمت قبلی به بررسی و پیش بینی قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه فردا دوشنبه 15 دی 99 پرداختیم. اما بد نیست که در ادامه نگاهی نیز به وضعیت بازار و معاملات امروز نیز داشته باشیم. محمدولی با تشریح قیمت ‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران در ساعت (12:00) قیمت سکه امامی به 11 میلیون و 800 هزار تومان رسید و سکه طرح قدیم در قیمت 11 میلیون و 400 هزار تومان ثابت است.

او افزود: نیم سکه با قیمت شش میلیون و 240، ربع سکه چهار میلیون و 140 و سکه یک گرمی با قیمت دو میلیون و 330 هزار تومان معامله می ‌شود؛ ارزش هر گرم طلای 18 عیار هم در بازار امروز به یک میلیون و 154 هزار و هر مثقال طلا به پنج میلیون تومان رسید. 

نتیجه گیری

با توجه به بررسی ها و نظرات کارشناس بازار و فعال اقتصادی و همچنین با توجه به رصد بازار در روز جاری می توان در خصوص پیش بینی بازار و قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه فردا دوشنبه 15 دی 99 انتظار ثبات بیشتری داشت. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

پیشنهاد می شود: قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز 14 دی 99

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها