|

خبر مهم؛ از واریز وام ضروری بازنشستگان در نوبت هفتم (۲۱ اسفند ۱۴۰۲)

در نوبت هفتم وام ضروری بازنشستگان کشوری برای ۳۲ هزار نفر از بازنشستگان مشمول واریز خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش از «شایانیوز» به نقل از پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، واریز وام ضروری بازنشستگان در نوبت هفتم؛از قرار معلوم، لیست واجدین شرایط دریافت وام ضروری نوبت هفتم از سوی صندوق بازنشستگی کشوری به بانک عامل جهت پرداخت ارسال شده و قرار است بزودی پرداخت آن انجام شود. در نوبت هفتم وام ضروری بازنشستگان کشوری برای ۳۲ هزار نفر از بازنشستگان مشمول واریز خواهد شد. این تسهیلات به مبلغ ۳۰ میلیون تومان با اقساط ۳۶ماهه است و به صورت ماهانه برای بازنشستگان واجد شرایط در قالب نوبت بندی واریز می‌شود.

شرایط ثبت نام و مراحل پرداخت وام ضروری بازنشستگان

لازم به ذکر است ثبت نام متقاضیانی که قبلا وام ۲ تا ۱۲ میلیون تومانی دریافت نموده اند، امکان پذیر نمی باشد و افرادی که قبلا در وام ثبت نام نموده اند نیازی به ثبت نام مجدد ندارند و باید منتظر دریافت پیامک از سوی سازمان تأمین اجتماعی باشند.

نکته مهم: ثبت‌نام وام نیاز به هیچ‌گونه پیگیری نداشته و در صورت تایید، مراتب آن از طریق پیامک سازمان تأمین اجتماعی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اولویت بندی پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی به «واجدین شرایط» بر اساس «میزان حقوق خالص دریافتی و مانده بدهی وام‌های سنوات گذشته» انجام می‌شود.

در صورت دارا بودن شرایط، متقاضیان می توانند از طریق کانون‌های بازنشستگی ثبت‌نام خود را نهایی کنند و نیازی به مراجعه حضوری به بانک و سازمان تأمین‌اجتماعی ندارند و در صورت داشتن شرایط، مبلغ تسهیلات به حساب مستمری‌بگیر واریز می‌شود.

به گزارش اندیشه معاصر، بازپرداخت این تسهیلات دو ساله به‌صورت قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد است.

شرایط دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲

برای دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

داشتن تابعیت ایرانی

داشتن حداقل سن ۲۵ سال و حداکثر سن ۷۰ سال

داشتن حداقل ۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه به صندوق بازنشستگی کشوری

داشتن حداقل ۳ سال سابقه بیمه پردازی در آخرین محل خدمت

عدم دریافت وام ضروری در سال جاری

مراحل ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲

برای ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲، متقاضیان باید مراحل زیر را دنبال کنند:

به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری (sabasrm.ir) مراجعه کنید.

در صفحه اصلی سایت، روی گزینه «تسهیلات مالی» کلیک کنید.

در صفحه جدید، روی گزینه «وام ضروری» کلیک کنید.

در صفحه ثبت نام، اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

پس از تکمیل اطلاعات، روی دکمه «ثبت نام» کلیک کنید.

در صورتی که اطلاعات شما صحیح باشد، ثبت نام شما با موفقیت انجام می‌شود.

نکات مهم در ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲

برای ثبت نام وام ضروری، حتماً از کد ملی و رمز عبور خود استفاده کنید.

در صورتی که کد ملی و رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید با کارشناسان صندوق بازنشستگی کشوری تماس بگیرید.

در صورتی که اطلاعات شما ناقص یا نادرست باشد، ثبت نام شما انجام نخواهد شد.

زمان پرداخت وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲

وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ به صورت ماهانه و در ۸ نوبت پرداخت می‌شود. اولین نوبت وام در آذر ماه ۱۴۰۲ پرداخت خواهد شد.

نحوه بازپرداخت وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲

اقساط وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ به صورت ماهانه و به مدت ۳۶ ماه پرداخت می‌شود. مبلغ هر قسط وام با توجه به مبلغ وام و تعداد اقساط محاسبه می‌شود.

مزایای دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲

وام ضروری بازنشستگان کشوری یک فرصت مناسب برای تأمین هزینه‌های ضروری زندگی است. این وام با سود کم و بازپرداخت بلندمدت ارائه می‌شود و می‌تواند کمک شایانی به بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری کند.

فرم ثبت نام وام بازنشستگان کشوری

فرم ثبت نام وام بازنشستگان کشوری۱۴۰۲، فرمی است که مشمولین دریافت این وام باید به منظور ثبت درخواست خود آن را تکمیل نمایند. وراثی که وظیفه بگیر وارث خود هستند نیز می توانند پس از تکمیل فرم تعهد وراث، نسبت به دریافت این وام اقدام نمایند. دولت به منظور کمک به معیشت اقشار آسیب پذیر جامعه همواره درصد بوده است که وام هایی را با سودهای پایین با بعضا بدون سود به افراد اعطا نماید. یکی از این وام ها، وام صندوق بارنشستگی کشوری است که همه ساله با رعایت ضوابطی به بازنشستگان کشوری اعطا می گردد. این وام می تواند در رفع نیازهای معیشتی بازنشستگان موثر بوده و کمکی هرچند اندک به این قشر باشد. اما افراد برای ثبت نام و بهره مندی از این وام، نیاز دارند که از شرایط و ضوابط و چگونگی و نحوه تکمیل فرم ثبت نام وام بازنشستگان کشوری آگاه شوند.

به جهت اهمیت این موضوع در اندیشه معاصر، ابتدا به این پرسش که فرم ثبت نام وام بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲​ چیست پاسخ داده شده است.

فرم ثبت نام وام بازنشستگان کشوری چیست؟

یکی از وام هایی که دولت برای کمک به بازنشستگان، که غالبا از اقشار متوسط و بعضا ضعیف جامعه محسوب می شوند، پرداخت می نماید، وام بازنشستگان کشوری است. مبلغ این وام در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته و به مبلغ ۳۰ میلیون تومان رسیده است. اما دریافت این وام نیازمند انجام مراحلی است، که اولین گام از آن، پس از احراز شرایط در فرد متقاضی تکمیل فرم ثبت نام است.

اما سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری از متقاضیان دریافت این وام شکل گیرد این است که، فرم ثبت نام وام بازنشستگان کشوری چیست؟ آنچه مسلم است برای دریافت هرگونه وام، نیاز هست که متقاضی درخواست خود را ثبت نماید، که این تقاضا در فرمی که برای این منظور در نظر گرفته شده ثبت شده و درخواست شخص بر این اساس مورد بررسی قرار می گیرد. فرم ثبت نام وام بازنشستگان کشوری نیز به همین شکل در نظر گرفته شده است. متقاضیان دریافت این وام برای ثبت نام با دو فرم مواجه خواهند بود، یکی فرم اینترنتی این وام است که با ورود به سایت کانون بازنشستگی کشوری به آدرس cspf.ir می توانند به تکمیل این فرم اقدام نمایند. دیگری فرمی تحت عنوان فرم تعهد وراث است که اشخاصی ملزم به تکمیل آن هستند که، وظیفه بگیر وارث خود می باشند و از آنجا که تنها یکنفر از وراث می تواند برای دریافت این وام، درخواست دهد سایر وراث موظف هستند از طریق این فرم رضایت خود را مبنی بر دریافت این وام توسط یکی از وراث اعلام نمایند.

افزایش وام بازنشستگان در سال آینده

علی دهقان‌کیا در ارتباط با وام بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: در سال ۱۴۰۲ میزان وام بازنشستگان از ۱۲ میلیون تومان ۱۴۰۱ به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. وی افزود: وام اشاره شده با کارمزد ۴ درصد و بدون سود به بازنشستگان پرداخت می‌شود.دهقان‌کیا در ارتباط با نحوه ثبت‌نام و دریافت وام بازنشستگان گفت: بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به سایت کانون‌های بازنشستگی در هر استان، اقدام به ثبت‌نام و در ادامه نسبت به دریافت وام اشاره شده اقدام کنند.رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در ارتباط با افزایش وام بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: این موضوع در هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی مطرح شده و به احتمال زیاد وام بازنشستگان در سال آینده افزایش پیدا می‌کند.وی درباره میزان افرایش وام گفت: پیش‌بینی‌ می‌شود وام بازنشستگان تامین اجتماعی از ۲۰ میلیون به ۳۰ میلیون افزایش پیدا کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

  • ش ارسالی در

    سلام پس این وام کی وایز میشود

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها