|

افزایش خوابگاه دانشجویان متاهل دانشگاه علوم پزشکی

این سوئیت‌ها در متراژ ۷۵ تا ۹۵ متری با فضای دو اتاق، حمام، آشپزخانه و تمام امکانات یک سئویت فراهم شده است.

لینک کوتاه کپی شد

دکتر عبدالوهاب برادران با اعلام این خبر درخصوص راه اندازی خوابگاه‌های جدید متاهلی برای دانشجویان در سال تحصیلی جدید، گفت: این دانشگاه دارای ۸ واحد خوابگاه متاهلی بود که در فصل پاییز ۱۴۰۲، این تعداد به ۳۰ سوئیت خوابگاه متاهلی افزایش می‌یابد.

به گزارش«شایانیوز» و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، وی درباره مشخصات این سوئیت‌های خوابگاهی گفت: این سوئیت‌ها در متراژ ۷۵ تا ۹۵ متری با فضای دو اتاق، حمام، آشپزخانه و تمام امکانات یک سئویت فراهم شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: زمان اقامت در این سوئیت‌ها برای دانشجویان متأهل، براساس آئین نامه خوابگاه متاهلی در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله دکتری سه سال، ارشد یک و نیم سال و کارشناسی دو سال، امکان استفاده وجود دارد.

برادران در زمینه متمرکز سازی ۲۳۰ ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویان دختر برای سال تحصیلی جدید نیز عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای ۷ خوابگاه دخترانه است که برای تسهیل در امکان حمل و نقل و فراهم شدن زمینه‌های بهتر رفاهی و استراحت دانشجویان پس از شیفت‌های بیمارستانی، براساس مقاطع تحصیلی و جغرافیایی، این خوابگاه‌ها متمرکز شد.

وی درخصوص ظرفیت خوابگاه پسرانه نیز گفت: برای خوابگاه دانشجویان پسر در خوابگاه ساعی نیز برای مقطع تحصیلات تکمیلی، ۱۰۰ ظرفیت برای سال تحصیلی جدید افزایش یافت.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: این دانشگاه هم اکنون با ۴ خوابگاه پسرانه و ۷ خوابگاه دخترانه در مجموع دارای ۲۵۰۰ تا ۲۶۰۰ ظرفیت خوابگاه دانشجویی است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی