|

هک شرکت تپسی با انگیزه 30 میلیون دلاری؛ مردم نگران درز اطلاعات خود باشند یا خیر؟!

هک شرکت تپسی

مدیرعامل تپسی نشت بخشی از اطلاعات کاربران این شرکت را تایید کرده است. اما گویا همچنان در حال انجام خدمات خود است و جای نگرانی نیست.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- خبری که به تازگی منتشر شده است، از هک شرکت تپسی خبر می دهد. حال آنکه با خبر شدیم مدیرعامل تپسی نیز نشت بخشی از اطلاعات کاربران این شرکت را تایید کرده است.

میلاد منشی پور مدیرعامل تپسی در حساب اینستاگرامی خود از سرقت اطلاعات هکر ها از این سامانه خبر داد و گفت طی روزهای گذشته، تپسی متوجه دسترسی غیر مجاز به زیرساخت هایش و برداشت بخشی از اطلاعات آن شده است. لذا به محض کشف این موضوع، ضمن ثبت شکایت، پلیس را در جریان قرار داده و در ادامه راه دسترسی بسته شده است.

هک شرکت تپسی

هک شرکت تپسی با انگیزه اخاذی

مدیرعامل شرکت تپسی انگیزه این رخداد را اخاذی اعلام نمود و با اشاره به ایمیل هایی که این شرکت از گروه مهاجم دریافت نموده است، بیان داشت که در برابر خواسته آنان مقاومت کرده اند. به گفته ی وی هکرها از این شرکت در ازای عدم انتشار اطلاعات، درخواست پول نموده بودند.

منشی پور در توضیح علت این مقاومت بیان کرد که در مذاکره با آنها متوجه شده اند نه تنها ضمانتی برای عدم نشر اطلاعات و سوءاستفاده‌های آتی وجود ندارد، بلکه تشویقی برای ادامه‌ این اقدام در مورد سایر شرکت‌ها نیز خواهد بود. در ادامه، تلاش آنها کمک به پلیس برای شناسایی گروه مهاجم و جلوگیری از فروش اطلاعات است.

هک شرکت تپسی

هک شرکت تپسی با سرقت اطلاعات 27 میلیون مسافر

آقای منشی‌ پور از اتفاق هک شرکت تپسی ابراز تاسف کرده و مسئولیت آن را پذیرفته است و در خاتمه صحبت‌های خود وعده داده تا بررسی دقیقی در مورد دلایل وقوع این سرقت اطلاعاتی انجام خواهد شد و متعاقبا گزارش این بررسی را اعلام می نماید.

برخی اطلاعات تایید نشده از سمت هکرها، حکایت از آن دارد که اطلاعات بیش از ۲۷ میلیون مسافر و ۶ میلیون راننده شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی و شماره همراه و همچنین اطلاعات ۱۳۶ میلیون سفر در کنار سورس کد برخی محصولات شرکت در این حمله سایبری به سرقت رفته است. 

هک شرکت تپسی

معاون اجتماعی پلیس فتا نیز از برطرف شدن هک شرکت تپسی خبر داد

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا، در ادامه روند پرونده هک شرکت تپسی، با بیان اینکه هیچ نگرانی برای هموطنان و خدمات گیران از برنامه تپسی وجود ندارد در توضیحات خود چنین بیان داشته است: یک گروه هکری با هویت معلوم، یک ماه پیش به اطلاعات تعدادی از خدمات گیران شرکت تاکسی اینترنتی تپسی دسترسی پیدا می‌ کنند.

وی افزود: این گروه هکری تقاضای ۳۵ هزار دلار از شرکت تپسی می‌ کند تا اطلاعات خدمات گیرندگان را برگرداند و منتشر نکند که شرکت تپسی این کار را انجام نمی‌ دهد و از گروه هکری شکایت می‌ کند. سرهنگ پاشایی در پایان گفت: در پی شکایت شرکت تپسی از این گروه هکری، اقدامات قضائی انجام شده و منبع آلودگی برطرف شد. شرکت تپسی هم در حال انجام خدمات خود است و هیچ نگرانی برای هموطنان وجود ندارد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی