|

ببین کفتار ها چطور رفیقشونو از دست شیر نجات دادن / یکیشون پشت شیر رو گاز گرفت

این ویدئوی هیجان انگیز شیری را نشان می دهد که به گله کفتار ها حمله کرده و یکی رو به دام انداخته اما بعدش اتفاق عجیبی افتاد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- کفتار در حیات وحش به عنوان یک حیوان لاشه خوار شناخته شده که همیشه به دنبال باقی مانده غذای حیوانات دیگر مثل شیر و پلنگ است. در حال حاضر تنها چهار گونه زنده کفتار در دنیا وجود دارد که از نظر ظاهری و رفتاری تفاوت های اندکی با هم دارند. این چهار گونه عبارتند از: کفتار گرگ خاکی، کفتار خال دار، کفتار قهوه ای، کفتار راه راه.

کفتار شباهت زیادی به سگ دارد اما در واقع با خانواده گربه ها ارتباط نزدیکی دارد و عضو کوچک و منحصر به فردی از دنیای گوشتخواران محسوب می شود. این حیوان نیم تنه کوتاهی دارد و نیم تنه عقبی اش ظاهری شبیه حیوان قوز کرده به او داده است. کفتار به پیشانی بلند و گردن کلفتش شناخته شده و نواحی مختلف بدنش از سر تا پا و کمرش شیب قابل توجهی به سمت پایین دارد.

اکثر گونه های کفتار حیواناتی اجتماعی هستند که به صورت گله ای زندگی می کنند و یک کفتار ماده غالب که بزرگ ترین و وحشی ترین حیوان گروه است ریاست گله را بر عهده دارد. گله های کفتار بزرگ بوده و اغلب تا 80 نفر عضو دارد.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی