|

مصاحبه با آقای مهندس امید ابراهیمی در خصوص نقش آموزش املاک در کاهش قیمت ملک

افزایش چشمگیر قیمت املاک علی الخصوص در سالهای اخیر، موجب شده است که نگرانی فعالان این صنف بیشتر شود. زیرا هرچه قدر...

لینک کوتاه کپی شد

افزایش چشمگیر قیمت املاک علی الخصوص در سالهای اخیر، موجب شده است که نگرانی فعالان این صنف بیشتر شود. زیرا هرچه قدرت خرید مردم در این حوزه کمتر باشد، معاملات کمتری صورت می گیرد و بالطبع درآمدها نیز کاهش می یابد. از همین روی تصمیم گرفتیم با جناب آقای مهندس امید ابراهیمی، مدیر و موسس آکادمی آموزش املاک صحبت کنیم تا درمورد نقش آموزش املاک در کاهش قیمت ملک بیشتر بدانیم.

e3c0ad0d-ea85-48e2-b287-cd647284cda5

مهندس ابراهیمی گفت:

((حتما خودتان هم می دانید که افزایش دانش در هر جامعه ای رفاه و آسایش خاطر افرادش را فراهم می کند و قطعا مردمی که به دنبال افزایش آگاهی نباشند، پس از مدتی دچار عقب ماندگی خواهند شد. از همین روی اگر تنها کمی بیشتر به این موضوع دقت نماییم که در هر حوزه ی کاری لازم است افراد دانش بیشتری کسب نمایند، تا حد بسیار زیادی به پیشرفت های مهم و بزرگ دست پیدا خواهیم کرد.))

پس متوجه می شویم که دانش مهم ترین رکن پیشرفت است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد دوره های آکادمی آموزش املاک اینجا را کلیک کنید.

در ادامه مهندس ابراهیمی افزود:

((اگر بخواهیم به طور دقیق یک ریشه یابی جامع و کامل در زمینه ی افزایش بی رویه ی قیمت ملک داشته باشیم حتما به این دلیل می رسیم که تا چند سال اخیر که در حوزه ی املاک، افراد به صورت تجربی و نسل به نسل فعالیت می کردند، شکوفایی مد نظر و اطلاعات کافی در صنعت ملک وجود نداشت پس شاید امروز آن شکوفایی اقتصادی که از صنعت املاک مد نظر داریم دیده نشود.))

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد دوره مشارکت در ساخت اینجا را کلیک کنید.

مهندس ابراهیمی با نگاهی تازه به صنعت املاک این مورد را بیان نمود:

((پس از تحقیقات فراوانی که در این زمینه انجام شد، متوجه شدیم که نیاز به مشاورین و مدیران املاک کارآزموده و مجربی داریم که بتوانند حرفه ی املاک را متحول نمایند. این مهم نیازمند کسب دانش و اطلاعات به صورت دقیق است که یک مشاور املاک را از حالت سنتی به مدرن تبدیل نماید.))

3256db7b-5901-4627-8101-7c053a948bf1

وی افزود:

((حمایت ما از مشاورین املاک چه در زمینه ی آموزشی چه در حوزه ی خدمات رفاهی مانند بیمه کردن مشاورین املاک تا به امروز در دست اقدام است و از هیچ گونه پشتیبانی دریغ نکرده ایم. زیرا با تمام وجود این موضوع را لمس نموده ایم که این صنف در لایه های عمیقی دچار نقصان و کمبود است که اگر به آن توجه نشود، می تواند زمینه ی ایجاد مشکلات بیشتری باشد.))

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد دوره حقوقی اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به پشتوانه ی گسترش دانش قرار باشد در حوزه ی املاک پیشرفت کنیم، هیچ چیز را نباید نادیده بگیریم. زیرا هر بخش از اطلاعات مشاورین و مدیران املاک اگر ناقص باشد، در آینده می تواند مسائل بیشتری را پیش بیاورد.

در ادامه مهندس امید ابراهیمی با اشاره به این مطلب بیان کرد:

((فرض کنید یک مشاور املاک اطلاعات حقوقی کافی نداشته باشد و شروع به نوشتن قرارداد نموده و در انتها امضای خود را پای آن قرارداد بگذارد. کافیست فقط در یک قسمت از آن قرارداد اشتباهی انجام داده باشد که منجر به ورود به مراجع قانونی و قضایی گردد. این تنها یک نمونه ی کوچک از بیشمار مثالی است که می توانیم در این زمینه بزنیم. حتما خودتان هم دیده اید که در محاکم قضایی چقدر از این دست موارد وجود دارد که تنها به خاطر نا آگاهی و عدم آموزش اتفاق افتاده است.))

032f5128-0810-4fdb-ae8b-eb3129683c30

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی