|

از جذابیت های حیات وحش؛ نبرد عقاب طلایی بی رحم و بُز گُنده دیدن داره اوووف! (ویدیو)

در ویدیو امروز عقاب بی رحم بز رو ار روی زمین بلند میکنه و پرواز میکنه و بعد زمین میزنه اما....

لینک کوتاه کپی شد
1

شایانیوز- احتمالا اگر از افرادی نباشید که روحیه لطیفی دارند، حیات‌ وحش یکی از مضوعات جذاب برای شما می تواند باشد. بزرگترین کمپانی های مستند سازی هر ساله بودجه بسیار زیادی را در حوزه حیات وحش خرج می کنند تا لحظه هایی را ثبت کنند که قلب شما را به طپش بیاندازد. از روی زمین گرفته تا در آب های عمیق، جانوران در حیات وحش با انواع روش های مختلف تلاش می کنند نسل خودشان را در طبیعت باقی بگذارد و به حکمرانی خود ادامه دهند. ویدیو امروز ما رو از دست ندید، چون ثانیه های عجیبی را برای شما می آفریند.

عقاب در طبیعت نماد اقتدار هست. عقاب ها در دسته پرندگان شکاری قرار میگیرن و بیشتر این پرندگان بومی قاره آفریقا، اروپا و آسیا هستند. تقریبا 60 نوع از این پرندگان شکاری در گروه عقاب ها قرار دارند.

از ویژگی های جالب عقاب ها میشه به پرواز در ارتفاعات بالا و طی کردن مسیرهای طولانی اشاره کرد. رنگ اغلب عقاب ها سیاه و یا قهوه ای هست. عقاب ها پاها و پنجه های بسیار قوی دارند تا بتوانند حیوان هایی مانند موش، گراز، بز، راسو، خرگوش، روباه و حیواناتی با جسه های بزرگتر رو شکار کنند. قدرت بینایی بالا یکی از ویژگی های منحصر به فرد این پرندگان است. عقاب ها وقتی بالای بلندی می نشیند، میتوانند به خوبی شکار خود را هدف گیری و انتخاب کنند.

عقاب طلایی به مناطق شمالی آمریکا، مکزیک، افریقای شمالی تعلق داره، هر چند تعداد کمی از آنها در مناطقی از آسیا و اروپا نیز دیده می شوند. البته گونه هایی از آنها در مناطق شمالی به جز سواحل دریای خزر و نیز در کوه های زاگرس وجود دارند.

بُز ها جانورانی باهوش و زیرک هستند. بز تقریباً هر نوع گیاه، حتی گیاهان تلخ و خارهای بیابان را هم می‌خورد و زندگی در کوهستان و صخره‌نوردی برای این حیوانات آسان است. از این جهت گله‌داران بزرگ از بز برای پاکسازی مراتع خود بهره می‌گیرند.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی