|

سورپرایز دولت برای بازنشستگان؛ افزایش حقوق 50 درصدی در راه است؟

خبر‌ها حاکی از این است که میزان در نظر گرفته شده برای افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت ۵۰ درصد است.

لینک کوتاه کپی شد

 دولت بالاخره تسلیم شد و افزایش حقوق بازنشستگان کلید خورد. حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش پیدا کرد. خبر‌ها حاکی از این است که میزان در نظر گرفته شده برای افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت ۵۰ درصد است.

به گزارش «شایانیوز» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعمال افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی در حقوق فروردین ماه خبر داد. طبق محاسبات سازمان تامین اجتماعی تا پایان اردیبهشت ماه ۵۰ هزار میلیارد تومان پرداختی خواهد داشت. افزایش دو میلیونی حقوق بازنشستگان از اردیبهشت محقق می‌شود؟

سید صولت مرتضوی در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان گفت: حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری مرمت و حق مسکن و اولاد آن‌ها نیز اضافه، ابلاغ و در حقوق فروردین ماه آن‌ها اعمال شد.

وی افزود: پرداختی مستمری بگیران تامین اجتماعی نیز با احتساب حقوق فروردین از روز گذشته در حال انجام است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: طبق محاسبات سازمان تامین اجتماعی تا پایان اردیبهشت ماه ۵۰ هزار میلیارد تومان پرداختی خواهد داشت.

مرتضوی راه اندازی سامانه را از وظایف وزارت کار در موضوع کالابرگ برشمرد و تصریح کرد: این سامانه در سراسر کشور راه اندازی و حدود ۵۰ هزار واحد صنفی به این سامانه متصل شده است. وی یادآورشد: تطبق پیش‌بینی ها، هر فروشگاه روزانه در بازه ۲۵ روزه، حدود ۲۰ تراکنش خواهد داشت و رییس جمهور بر اجرای کالا برگ بسیار تاکیددارد و به محض تامین منابع و ابلاغ، بستر برای اجرا فراهم است.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی پیرامون بحث‌های مطروحه در رابطه با بیمه کارگران ساختمانی، بیان کرد: در بحث بیمه کارگران ساختمانی تقریبا بهمن ماه سال گذشته بود که مجلس طرحی را تصویب کرد و به دولت نیز ابلاغ شد. ضوابط و مقرراتی را خود مجلس تحت عنوان طرحی در رابطه با بیمه کارگران ساختمانی پیش بینی کرد. اکنون متوجه شدیم خود نمایندگان طرح اصلاحی دادند. امیدوار هستیم آنچه که خیر و مصلحت است به تصویب برسد. هرچه قانون شود ما اجرایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: گاهی زمانی که صحبت از بیمه می‌شود مردم فکر می‌کنند دولت خودش قانون وضع می‌کند یا آئین نامه دولت است در حالی که همه این‌ها بر اساس مقررات و مصوبات مجلس شورای اسلامی است که تشریفات قانونی آن طی شده و به دولت ابلاغ شده است. رئیس جمهور نیز به دستگاه‌های اجرایی برای اجرا ابلاغ کرده است. حال اگر اصلاحاتی را مجلس با طرحی که در دستور کار دارد در بحث بیمه کارگران ساختمانی  اعمال کند ما نیز آن را اجرایی خواهیم کرد.

نحوه محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲ بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری بگیران تامین اجتماعی، همانند سال‌های گذشته بودغ؛ با این توضیح که، هر ساله در بهمن ماه، هیات وزیران، اقدام به تشکیل جلسه‌ای کرده که در آن جلسه، مبلغ عیدی کارمندان کشوری، لشکری، بازنشستگان کشوری و لشکری و میزان عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی را تعیین و تصویب نموده و عیدی این گروه‌ها بر اساس این مصوبه پرداخت می‌شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی