|

حیات وحش دلهره آور؛ شیر غووول پیکر گردن زرافه عظیم رو تیکه پاره کرد خفن! (ویدیو)

ویدیو امروز ما شیر گرسنه هست که به سراغ شکار زرافه میره و گردنش رو بد گاز میزنه!

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- یکی از موضوعات جذاب برای دنبال کردن حیات وحش هست. جهانی که ما در اون به شگفتی های زیادی بر میخوریم. جنگ برای بقا، تولد و شکار. حیوانات مختلف با توانایی های گوناگون تمام تلاش خودشون رو انجام میدن تا بتونن زنده بمونن، اما این دنیا بی رحم هست، چون همیشه یک بازنده وجود داره.

شیر ها در دسته گربه سانان بزرگ قرار می گیرند. شیر ها اغلب همراه با گله زندگی می کنند. این حیوانات درنده در گذشته در  مناطق گرمسیری جهان از جمله آفریقا، هندوستان، پاکستان، ایران و مدیترانه زندگی می کردند. 

شیرهای آفریقایی تمایل به شکار حیوانات بزرگی از مانند گوزن ها، گورخرها، گراز ها و حیوانات وحشی دارند.

پیشتر در ایران شیر آسیایی که به آن شیر ایرانی هم می گفته اند وجود داشته. شیر های ایرانی تنها در جنوب ایران زندگی می کردند و حالا نسل آن ها در ایران منقرض شده است.

زرافه جانوری است با قدی بسیار بلند به رنگ زرد با خال هایی تیره. قد این حیوان به بیشتر از شش متر رسیده و وزن آن نیز برای نر ها 1600 کیلو ماده ها 830 کیلو است. محل زندگی این حیوان کشور های آفریقایی هست. در جنگل ها، دشت ها و مناطقی که دارای ارتفاع هستند، می توانید این حیوان را مشاهده کنید.

زرافه حیواناتی بسیار انعطاف پذیر هست به این صورت که به راحتی می تواند با محل زندگیش خو بگیرد. این حیوان به صورت تا حدودی پراکنده و یا مساوی در قاره آفریقا علی الخصوص کشورهای چاد در شمال آفریقا، آفریقای جنوبی در جنوب، نیجر در غرب و هم چنین سومالی در شرق زندگی می کنند. زرافه حیواناتی است که تار صوتی ندارد و همین موضوع باعث شده تا کمی برای ایجاد ارتباط در مواقع حساس مانند زمانی که دشمن او را تهدید می کند نتواند با صدا کمک بگیرد.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی