|

استان‌هایی که پنج‌شنبه بارانی می‌شوند

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و وزش باد در برخی استان‌ها و افزایش آلودگی هوا در تهران و کرج خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و وزش باد در برخی استان‌ها و بارش برف در ارتفاعات همچنین افزایش آلودگی هوا در تهران و کرج خبر داد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۸ اسفند) در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد، جنوب اصفهان، شرق خوزستان، کهگیلویه وبویر احمد، مناطق جنوبی چهار محال و بختیاری و خراسان جنوبی ابرناکی، بارش باران، گاهی وزش باد و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: در ارتفاعات بارش برف، در مناطق مستعد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و تگرگ و در جزایر شمال خلیج فارس، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.  
 
به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه‌شنبه (۹ اسفند) بارش در جنوب اصفهان، شمال فارس، جنوب یزد، کرمان، خراسان جنوبی و نیمه‌ شمالی سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.  

وی ادامه داد: چهارشنبه (۱۰ اسفند) در مناطقی از کرمان و سیستان و بلوچستان بارش و وزش باد رخ می‌دهد و این موج بعد از ظهر از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود. 

ضیاییان گفت: پنجشنبه(۱۱ اسفند)  در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود. جمعه (۱۲ اسفند) در استان‌های آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و غرب کردستان ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود.  

وی ادامه داد: در ساعات اولیه سه روز آینده در شهرهای تهران و کرج افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.  

به گفته ضیاییان طی دو روز آینده در جنوب و جنوب شرق کشور کاهش موقتی دما رخ می دهد و تا روز جمعه روند افزایش دما در نوار شمالی کشور خواهیم داشت. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۹ اسفند ) صاف همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد ملایم و در شب غبار محلی با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۷ سانتیگراد و روز  چهارشنبه ( ۱۰ اسفند ) صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی در شب افزایش ابر و غبار محلی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز(۸ اسفند) و فردا( ۹ اسفند)  بندرعباس با دمای ۳۱ و ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی