|

از جذابیت های حیات وحش؛ حمله بی رحمانه شیر، کفتار و شغال به بچه زرافه تازه متولد شده

این ویدئو که در پارک ملی کروگر ضبط شده کفتارها، شغال‌ها و شیر‌ها را به تصویر می‌کشد که قصد شکار بچه زرافه تازه متولد شده را دارند.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- زرافه قدبلند ترین حیوان روی خشکی است که بومی آفریقا می باشد. گونه های متفاوتی از زرافه از لحاظ ژنتیکی وجود دارد به نحوی که شباهت آن ها مانند شباهت بین خرس قطبی و خرس سیاه است. این گونه ها شامل زرافه جنوبی (با دو زیر شاخه دیگر)، زرافه شمالی (با سه زیر شاخه دیگر)، زرافه ماسای و زرافه مشبک است.

همه ما می دانیم که ویژگی اصلی زرافه ها گردن دراز آن هاست اما این که چرا گردنشان دراز است سوالی است که هنوز بی جواب مانده و کسی نمی داند دلیل این که این جانور چنین گردن درازی دارد چیست. البته در کتاب های زیست شناسی گفته شده که دلیل گردن دراز این حیوان این بوده که در طول دوره تکامل گردن آن ها دراز شده تا بتوانند به شاخه های بلند درختان دسترسی داشته باشند. در واقع گفته شده که این جانوران تلاش می کردند با دراز کردن گردن خود به شاخه های بالایی درختان دسترسی پیدا کنند بدین ترتیب گردن آن ها رفته رفته درازتر و درازتر شد. اما نظریه تکامل داروین چیزی دیگری می گوید و آن این است که تنها زرافه هایی که گردن درازتری داشتند در تنازع بقا مانده و توانستند زنده بمانند، بدین ترتیب نظریه اول کاملاً رد می شود.

این ویدئو که در پارک ملی کروگر ضبط شده گروهی از کفتارها، شغال‌ها و شیر‌ها را به تصویر می‌کشد که قصد شکار بچه زرافه تازه متولد شده را دارند. البته مشخص نیست که در نهایت کدام یک از این حیوانات موفق به کشتن بچه زرافه می‌شوند. اما در پایان ویدئو می‌بینیم که شیر لاشه بچه زرافه مرده را به دندان گرفته و با خود می‌برد.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی