|

از جذابیت های حیات وحش؛ تلاش حیرت انگیز مار کبری واسه خوردن بزمجه درشت و هیکلی

در این ویدئو مار کبرایی را می بینید که سعی دارد بزمجه را شکار کند بزمجه در حالی که مار را به سمت جاده می‌کشاند قدرت بسیاری از خود نشان داد.

لینک کوتاه کپی شد
3

شایانیوز- بزمجه که ظاهری شبیه مارمولک دارد دارای گردنی دراز و دم و پاهایی بزرگ و قدرتمند است. محل زندگی بزمجه اکثرا روی خاک است اما بعضی از آن ها در درختان و بعضی دیگر دوزیست هستند و در مرداب و لجنزار ها زندگی می کنند. این خزنده معمولا گوشتخوار است و از گوشت پرندگان، قورباغه ها و دیگر حیوانات تغذیه می کند. بزمجه تخم گذار است و هر دفعه ده تا چهل تخم می گذارد. فصل تخم گذاری این خزنده از اوایل فروردین تا اواخر خرداد می باشد. آن ها چاله هایی را حفر می کنند و تخم های خود را در زیر آن ها پنهان می کنند. بزمجه ها دارای نژادها و انواع مختلفی هستند که هر کدام خصوصیات خاص خود را دارند. همچنین آن ها از رنگ ها و اندازه های متفاوتی بهره مند هستند.

در این ویدئو مار کبرای بزرگی را خواهید دید که سعی دارد یک بزمجه را شکار کند. بزمجه در حالی که مار را به سمت جاده می‌کشاند قدرت بسیار زیادی از خود نشان داد. کسی که این ویدئو را ضبط کرده می گوید من نمی‌خواستم ماشینم را حرکت دهم. با گذشت زمان می‌توانستم ببینم که بزمجه در حال ضعیف شدن است. در گردنش زخم‌های گزش واضحی داشت و با سم پوشیده شده بود.

با وجود این، به طرز باورنکردنی ای، بزمجه توانست چند بار از آرواره‌های مار بگریزد و به سرعت از مهلکه خارج شود. متاسفانه مار دوباره او را گرفت. این جدال برای مدتی ادامه یافت و بزمجه در نهایت از حرکت ایستاد. در پایان یک ماشین با سرعت از کنار مار گذشت که مار را ترساند و بزمجه را رها کرد. مدت زیادی با بزمجه ماندم تا ببینم بعدش چه اتفاقی خواهد افتاد. این خزنده در جاده بی حرکت ماند. من گمان می‌کنم که جانش را از دست داده بود.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی