چرا بررسی طرح رتبه بندی معلمان طولانی شده است؟

روند بررسی و تصویب آیین نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان زمان بر شده و به همین دلیل شایعاتی مانند برگزاری آزمون برای تعیین رتبه به گوش می رسد.

لینک کوتاه کپی شد

حسین عرب اسدی، معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی، امروز در حاشیه گردهمایی دو روزه معاونان سوادآموزی آموزش و پرورش استان‌های کشور به این ابهامات پاسخ داده و در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر اینکه قرار است طبق موارد مطرح شده در کمیسیون دولت، آزمونی از معلمان برای رتبه‌بندی گرفته شود، معیارهای آن چیست؟ گفت: آیا در کمیسیون دولت مطرح شده؟ الان اجرا می‌شود؟. هر زمان که آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی در دولت مصوب شد و بیرون آمد درباره اجزایش می‌توان صحبت کرد. مادامی که هنوز هیچ بندی از آن تثبیت نشده، نمی‌توان اظهار نظر کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اندیشه معاصر؛ معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی درباره این سوال که گفته شده ارزیابی قرار است توسط ارزیابان سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود، آیا درست است؟ عنوان کرد: آیا ما اینقدر ارزیاب داریم؟ فضای مجازی نباید معیار قضاوت من و شما باشد. تکذیب می‌کنم. کیفیت احراز رتبه‌های رتبه‌بندی بسیار مهم است و قانونگذار هم تاکید و تصریح کرده است که کیفیت آن همین آیین نامه می‌شود که باید اجازه دهید نهایی شود. پس از آن مفصل با رسانه‌ها صحبت خواهیم کرد.

دلیل طولانی شدن بررسی طرح رتبه بندی معلمان چیست؟

عرب اسدی درباره علت طولانی شدن بررسی و تصویب رتبه‌بندی نیز گفت: بسیار مهم است که اینقدر طول کشیده. برخی فکر می‌کنند مسئله ما فقط بودجه است، مسئله اصلا بودجه نیست قانوگذار مصوب کرده و از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ هم باید پرداخت شود. مهم آن کیفیت است. درباره ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها چنددهه آیین نامه چکش خورده داریم که از لحاظ کیفی می‌شود مشخص کرد فرد در چه رتبه‌ای قرار می‌گیرد، دانشیار می‌شود استاد می‌شود و… حالا قر ار است نسخه آموزش و پرورشی‌اش را داشته باشیم و کار سخت و فنی است که زمان می‌برد و فکر می‌کنم به زودی در هیات دولت تصویب شود؛ البته ما مسئول هیات دولت نیستیم.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی