|

مبلغ وام ودیعه مسکن سال ۱۴۰۱ مشخص شد

نام‌نویسی از متقاضیان این وام بر عهده وزارت راه و شهرسازی است اما هنوز درگاه ثبت‌نامی این وزارتخانه به روی متقاضیان بسته است.

لینک کوتاه کپی شد

ثبت نام وام ودیعه مسکن سال ۱۴۰۱ از کی آغاز می‌شود؟ وزارت شهرسازی منتظر اعلام بانک مرکزی است و به احتمال زیاد تا هفته آینده این اتفاق بیفتد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تجارت نیوز؛ ثبت‌نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱ هنوز آغاز نشده است. هفته گذشته، عاقبت شورای عالی پول و اعتبار تکلیف این وام را روشن کرد اما هنوز امکان ثبت‌نام متقاضیان این تسهیلات وجود ندارد.

برابر مصوبه اخیر شورای عالی پول و اعتبار، مستاجران تهرانیِ واجد شرایط می‌توانند در سال جاری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند.

سقف مبلغ این تسهیلات برای مستاجران مقیم مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر به ترتیب ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان است.

نام‌نویسی از متقاضیان این وام بر عهده وزارت راه و شهرسازی است اما با این حال هنوز درگاه ثبت‌نامی این وزارتخانه به روی متقاضیان بسته است.

درگاه وام ودیعه مسکن کی باز می‌شود؟

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از وزارت مسکن و شهرسازی نشان می‌دهد که سامانه اینترنتی این وزارتخانه مشکلی برای نام‌نویسی از متقاضیان ندارد و همه منتظر اعلام بانک مرکزی هستند.

به بیان دیگر متقاضیان واجد شرایط، در نهایت میان بانک‌های عامل مختلف تقسیم می‌شوند. تخصیص سهیمه متقاضیان هرکدام از بانک‌ها نیز با بانک مرکزی است. در نتیجه تا زمانی که این نهاد چراغ سبز نشان ندهد، نام‌نویسی از متقاضیان شدنی نیست.

مطابق این توضیحات میان شبکه بانکی و دستگاه‌های دولتی مثل وزارت مسکن و شهرسازی، یک کارتابل مشترک وجود دارد. در طرح‌هایی مثل ثبت‌نام وام ودیعه مسکن بانک مرکزی باید از طریق این کارتابل مشترک، متقاضیان واجد شرایط را به بانک‌ عامل مربوط معرفی کند.

مادامی که این اتفاق نیافتد، وضعیت متقاضیان نامعلوم است و هیچ پیامکی برای معرفی به بانک ارسال نمی‌شود.

در نهایت اینکه وزارت راه وشهرسازی از بابت نام‌نویسی متقاضیان وام ودیعه مسکن جدید هیچ مشکلی ندارد و منتظر است تا بانک مرکزی بر اساس مصوبه اخیر شورای عالی پول و اعتبار، دستورالعمل نهایی را صادر کند تا نام‌نویسی از متقاضیان هرچه زودتر آغاز شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی