|

ابهام در تعداد مشمولانِ اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

یک نماینده مجلس گفت:از دولت خواسته‌ایم ابهامات موجود پیرامون تعداد معلمان مشمول این لایحه و میزان بار مالی این لایحه برای دولت را بر طرف کند

لینک کوتاه کپی شد

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، در خصوص جزئیات جلسه‌ی غیر علنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با روسای سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری استخدامی اظهار کرد: نمایندگان دولت در این جلسه اعلام کردند که لایحه‌ی پیشنهادی برای رتبه‌بندی معلمان در مجلس دچار تغییرات زیادی شده است و ۴۴ هزار میلیارد تومان هزینه به کشور تحمیل خواهد شد که این امر موجب افزایش پایه‌ی پولی، تحمیل گرانی و تورم به مردم می‌شود.

کاور مدل Sb-001 مناسب برای گوشی موبایل Apple iPhone 12 Pro Max

کاور مدل Sb-001 مناسب برای گوشی موبایل Apple iPhone 12 Pro Max

مشاهده

yektanet-logo-sign

تبلیغ

وی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان اداری و استخدامی معتقد بودند تغییرات در لایحه‌ی رتبه‌بندی در سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان انجام شود و فراتر نرود.

وی خاطرنشان کرد: دولت نمی‌خواهد لایحه‌ی رتبه‌بندی را اعاده کند، چون تبعات اجتماعی دارد و دولت سیزدهم برای معلمان احترام زیادی قائل است.

بیگی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه معتقد بود لایحه‌ی رتبه‌بندی باید در چارچوب بودجه‌ی تعیین شده در مجلس به تصویب برسد درحالیکه اعداد متفاوتی در مورد مشمولین این لایحه اعلام شده است که بین ۶۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار نفر است که این اختلاف ۳۰۰ هزار نفری عدد قابل توجهی است.

وی گفت: ما در این جلسه از دولت خواستیم ابهامات موجود پیرامون تعداد معلمان مشمول این لایحه و میزان بار مالی این لایحه برای دولت را بر طرف کند.

وی اضافه کرد: دولت و مجلس معتقد هستند این لایحه باید در سقف بودجه‌ی پیشنهادی به تصویب برسد تا باعث آزردگی جامعه آموزش و پرورش نشود. زیرا در صورتی که مجلس هزینه‌ها را افزایش دهد، دولت ناچار به استرداد لایحه خواهد شد.

نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید تکلیف این لایحه قبل از تصویب بودجه مشخص شود تا دولت با نگاه جامع‌تری لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۱ را به مجلس ارائه کند.

بیگی در پایان گفت: دولت معتقد است بعد از تصویب رتبه‌بندی معلمان، فرهنگیان بازنشسته نیز مطالباتی خواهند داشت که تغییرات مورد نظر در حقوق بازنشستگان نیز اعمال شود. پس از آن‌ها نیز کارمندان دولت مطالباتی خواهند داشت لذا دولت خواستار نگاه جامع نمایندگان به این لایحه است چراکه اگر هزینه‌های جدیدی به بودجه تحمیل شود، ضریب جینی افزایش یافته و فقر به گروه‌های ضعیف جامعه تحمیل می‌شود.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی