|

حداقل حقوق فرهنگیان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

حداقل حقوق فرهنگیان در سال 1401 مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت.

لینک کوتاه کپی شد
1

اخیرا تجمع برخی از معلمان برای افزایش حقوقشان خبرساز شده است. اعتراض معلمان برای اجرای طرح رتبه‌بندی به میزان ۸۰ درصد حقوق هیأت علمی برای معلمان شاغل بود. اجرای همسان‌سازی حقوق برای معلمان بازنشسته خواسته دیگر معلمان بود.

روز شنبه علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این مورد گفت: «رتبه‌بندی معلمان از دغدغه‌های مهم دولت بوده و در حال حاضر در دستور کار است.»

حداقل حقوق فرهنگیان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به موضوع رتبه‌بندی معلمان اشاره شده است اما تاکنون این رتبه‌بندی اجرایی نشده است. پیش از این در سال ۹۴ مرحله اول آن اجرایی شد اما طولی نکشید که مقامات گفتند ردیف بودجه نداریم و اجرای این طرح به تعویق افتاد. این طرح، معلمان را بر اساس شایستگی، صلاحیت و تجربه تقسیم‌بندی می‌کند.

طرح رتبه‌بندی معلمان سال‌هاست که بلاتکلیف مانده و البته هر بار وعده بررسی آن توسط نمایندگان مجلس داده می‌شود. حالا هم به مجلس یازدهم رسیده است.

شب گذشته بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ از سوی رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد که در آن چارچوب و قواعد کلی حاکم بر تدوین بودجه تعیین می‌شود.

بر این اساس همه دستگاه ها با محوریت سازمان برنامه و بودجه کشور با اهتمام جدی و مساعی جمعی و با تدوین برنامه ای منظم و تلاشی فراگیر و منضبط، کشور را برای رشد اقتصادی ۸ درصد و تحقق جهش اقتصادی در سال آینده مهیا کنند.

بخش نخست بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ به تحلیل آسیب های اقتصاد کلان کشور پرداخته است، رویکردهای کلان بودجه سال ۱۴۰۱ در بخشنامه عبارت است از رشد اقتصادی با تمرکز برای ارتقای بهره وری، ثبات اقتصادی، عدالت محوری، تغییر ساختار بودجه و تأمین مالی اقتصاد است.

 • خیلی مطالب نوشته وگفته می شود ولی عملآ خبری نیست ارسالی در

  خیلی مطالب گفته وشنیده می شود ولی عملا ۱۰ سال است که فقط گوش پرکن است وداد وامان از دست شما

  • ناشناس 5 ارسالی در

   هر روز اعلام می کنند مردم فکر کنند معلمان پولشون از پارو بالا میره،🤔🤔🤔 و هر ماه اضافه حقوق دارند!!!!
   فقط هرمعلم که ضامن بشه عزیزه،بعد که کارش راه افتاد معلم میشه اَخو

 • ناشناس ارسالی در

  در باره رتبه بندی معلمان خجالت نمی کشید ده سال است فقط قول می دهیدمن از همه فرهنگیان می خواهم در انتخابات جواب اینان را بدهید همه با هم عقیده شویم خود این نمایندکان در موقع انتخابات برای رای آوردن میلیاردی خرج میکنن ولی برای رتبه بندی مشکل مالی دارند

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه