|

طرفداران خودرو برقی بخوانند؛ ایران چه زمانی تولید را شروع می کند؟

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از آغاز تولید خودرو‌های برقی در کشور از سال ۱۴۰۴، خبر داده است. در ادامه می توانید جزئیات را بخوانید.

لینک کوتاه کپی شد

در شرایطی که ایران واردات خودروهای برقی را از سر گرفته است تا در زمینه مدیریت مصرف سوخت های فسیلی ام موثری بردارد، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از آغاز تولید خودرو‌های برقی در کشور از سال ۱۴۰۴، خبر داده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از نبض بازار، بنابر اعلام منوچهر منطقی، واردات خودرو‌های برقی حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۳ ادامه دارد و بعد از آن محصولات برقی داخلی، تجاری سازی و عرضه می‌شوند.

وی با بیان این که برنامه دولت برای واردات خودرو‌های برقی حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۳ ادامه می‌یابد،به تسنیم گفت: برای اینکه تنوع محصولات برقی در کشور افزایش یابد و مشتریان حق انتخاب داشته باشند، ابتدا کار را با واردات خودرو‌های برقی آغاز کردیم، اما به موازات آن بنا شد تا واردکننده‌ها به بحث انتقال فناوری هم توجه کنند بطوریکه بتوانند با همکاری کشور مبدا، تولید مشترک داشته باشند.

وی ادامه داد: روند برقی سازی خودرو‌ها از 10 سال پیش در کشور آغاز شده است و برای همین ما امروز نمونه‌هایی از خودور‌های برقی کاملا داخلی داریم که باید به تولید انبوه برسند.

لازم به توضیح است، خودروهای برقی به جای سوخت فسیلی از برق برای تامین انرژی موتور استفاده می‌کنند. این خودروها دارای یک باتری قابل شارژ هستند که انرژی برق در آن ذخیره می‌شود. موتور الکتریکی با کمک انرژی موجود در باتری، نیروی لازم برای حرکت چرخ‌ها را تولید می‌کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی