|

توصیه مهم؛ الان طلا بخریم یا دست نگه داریم؟!

به دلیل نوسان قمیت طلا و سکه در روزهای اخیر، بازار در رکود به سر به می‌برد و استقبالی برای خرید وجود ندارد. گزارش کامل را در ادامه بخوانید.

لینک کوتاه کپی شد

ابراهیم محمدولی می‌افزاید: الان شرایط منطقی برای دادوستد طلا نیست، هر زمان که ثبات واقعی به قیمت‌ها بازگردد، دادوستدها و تقاضا بیشتر خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرآنلاین، وی با بیان اینکه در ۱۰ روز اخیر به دلیل نوسان قیمت‌ها رکود بیشتر شده است، عنوان می‌کند: احتمال می‌دهیم اگر اتفاق خاصی پیش نیاید، آرام آرام به آرامش قبلی بازار طلا بازگردیم و دادوستدها به روال عادی بازگردد.

محمدولی با اشاره به حرکت‌های افزایشی و کاهشی اونس جهانی، در تاثیر این روند در بازار داخلی نیز تصریح می‌کند: تنش‌های خاورمیانه عامل اصلی نوسان انس جهانی شده است. هر زمان که در بازار داخلی شاهد تغییر قیمت‌ها باشیم به دلیل انس جهانی است چون انس طلا هر زمانی افزایشی یا کاهشی شود در تمام کشورها روی قیمت طلا اثر می‌گذارد.

این فعال بازار طلا در تببین دلایل افزایش قیمت جهانی طلا متذکر می‌شود: اخبار سیاسی بلافاصله روی قیمت انس جهانی اثرگذار است، بنابراین در طول سال رخدادهای سیاسی اثر بیشتری دارد، تقاضا نیز در رابطه با قیمت تاثیر دارد اما در زمان‌هایی مانند پایان سال میلادی که کشورها ممکن است طلا بفروشند یا خرید کنند در آن زمان این عوامل تقاضایی روی قیمت اونس تاثیر می‌گذارد.

محمدولی احتمال تغییر چشمگیر قیمت طلای داخلی را نیز رد می‌کند و یادآور می‌شود: در حال حاضر هر مثقال طلا روی ۱۰ میلیون و ۹۶۰ تا ۹۹۰ هزار تومان در نوسان است. پیش‌بینی ما این است مثقال طلا روی عدد ۱۱ میلیون تومان با یک تا دو درصد کاهش یا افزایش قیمت حرکت کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی