|

(عکس) رونمایی جدید نیسان؛ این ماشینه یا سفینه فضایی؟!

خودروی برقی نیسان هایپر فورس با طراحی آینده‌ نگرانه و توان بیش‌از ۱٬۳۰۰ اسب‌بخار رونمایی شد. تصاویر زیبای آن را در این مطلب ببینید.

لینک کوتاه کپی شد

۱۶ سال پیش، نیسان خودروی GT-R R35 را در نمایشگاه Tokyo Motor Show 2007 رونمایی کرد. این رویداد که امسال با نام جدید Japan Mobility Show 2023 برگزار شد، از بزرگان صنعت میزبانی کرد. یکی از جذاب‌ترین کانسپت‌های به‌نمایش‌درآمده در این نمایشگاه محصولی است که شاید آینده‌ی نیسان را به‌تصویر بکشد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از زومیت، نیسان ابرخودروی هیجان‌انگیزی به نام هایپر فورس (Hyper Force) معرفی کرده است که در دسته‌ی خودروهای برقی جای می‌گیرد و از بدنه‌ای با طراحی آینده‌نگرانه استفاده می‌کند.

ضق

نیسان به‌صراحت نگفته که هایپر فورس پیش‌نمایشی از خودروی R36 است؛ با این‌حال زبان طراحی خودرو به وضوح نشان می‌دهد هایپر فورس DNA خودروی GT-R را در خود دارد. هایپر فورس آینده‌نگرانه‌ترین خودروی اسپرت پرچم‌دار نیسان است.

بدنه‌ی چشم‌نواز هایپر فورس دارای منافذ و دریچه‌های برقی در گلگیر جلو است و در بخش پشتی از اسپویلر بزرگی میزبانی می‌کند که از فاصله‌ی دور به وضوح دیده می‌شود. هایپر فورس درهای عظیمی دارد که به سمت بالا باز می‌شوند و از رینگ کربنی بهره می‌گیرد.

صثصث

کابین خودرو همچون طراحی بیرونی، بسیار آینده‌نگرانه است و از LED-های متعددی میزبانی می‌کند. راننده و مسافر روی صندلی زاویه‌دار می‌نشینند که ظاهرا پوسته‌ای از جنس فیبر کربن دارد. بر اساس ادعای نیسان، هایپر فورس باتری حالت جامد دارد و به توان ۱٬۰۰۰ کیلووات معادل ۱٬۳۴۱ اسب‌بخار دست پیدا می‌کند.

خودروی تمام‌چرخ‌متحرک مفهومی نیسان احتمالاً به‌این‌زودی‌ها وارد خط تولید نمی‌شود. خودروسازان مختلف در روزهای اخیر کانسپت‌های هیجان‌انگیزی نمایش داده‌اند تا آینده‌ی صنعت را از همین حالا پی‌ریزی کنند. قیمت خودرو هایپر فورس قطعاً بسیار بالا خواهد بود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی