|

سیباندره یک پیشنهاد طبیعت گردی جذاب اطراف کرج

روستای سیباندره می تواند یکی از انتخاب های خوب برای طبیعتگردان اطراف کرج باشد تا بتوانند آخر هفته مطلوبی را با گردش در طبیعت بگذرانند.

لینک کوتاه کپی شد
7

سیباندره روستایی از توابع بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز ایران است ودر دهستان برغان قرار دارد.

به گزارش «شایانیوز» روستای سیباندره در شمال غرب استان البرز و در رشته کوه‌های البرز و در شمال غرب شهر کرج و شمال شرق شهر هشتگرد قرار دارد. ارتفاع روستا از سطح دریا ۱۷۹۰ متر می‌باشد.

رودخانه هزاربند از غرب روستا می‌گذرد. این روستا در سال ۱۳۸۵ به عنوان منطقه نمونه گردشگری از سوی هیئت دولت تصویب گردید.

رودخانهٔ هزاربند رودی دائمی به طول حدود ۲۲ کیلومتر است که در منطقه البرز مرکزی جریان دارد. این رود از منطقه بن رود در ارتفاع بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از آغاز می‌شود و در محل دوراهی ورده و برغان در ارتفاع ۱۵۰۰ متر به رودخانه کردان می‌ریزد.

سرچشمه رودخانه، چشمه‌های متعددی در ارتفاعات بن رود است. این منطقه در ارتفاعات البرز، به فاصله ۸ کیلومتر از روستای سیبان دره در جنوب و ۵ کیلومتر از روستای خچیره طالقان در شمال و در ۱۰ کیلومتری شرق قله کهار واقع شده‌است.

رودخانه هزاربند در مسیر خود از مجاور روستای سیباندره و ورده می‌گذرد و آب مورد نیاز باغ‌های منطقه را تأمین می‌کند. رودخانه در اغلب طول مسیر بر بستر سنگی، با شیب تند و پر پیچ و خمی جریان دارد. کوه‌های مرتفع اطراف، دره‌های پر شیب، پوشش گیاهی طبیعی و باغ‌های اطراف مناظر بسیار زیبا و دل انگیزی را در کنار آن پدید آورده است.

در قسمت‌های بالا دست رودخانه پوشش گیاهی غنی ویژه نقاط مرتفع البرز مرکزی قابل ملاحظه است. این مناطق با طبیعت بکر و دیدنی و کوهستان زیبا، در فصل تابستان مورد توجه کوهنوردان قرار دارد. یکی از نقاط دیدنی منطقه چشمه‌های پر آب هزاربند و جنگل هزاربند می‌باشد.

در این قسمت عکس هایی از روستای سیباندره را با شما کاربران به اشتراک میگذاریم امیدواریم به این جای زیبا بروید و لذت ببرید و جز عکس چیزی در طبیعت زیبای سیباندره نیندازید.

o1ch59dgbzjf

KXT36lV7IonC1QxvwJhoyFpOVLvBRQHfzidLv2I9

9-600x291

BExAgZmkazmlckksIxMOdRIC0Ryzd56E8JWPTRjF

 چنانچه ساکن البرز هستید یا اخبار استان البرز برایتان حائز اهمیت است بخش البرز شایانیوز را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی