|

شکایت باشگاه پرسپولیس از صالح حردانی

هم‌رسانی یک ویدیوی عجیب از صالح حردانی در صحنه کرنر‌های پرسپولیس موجب شد باشگاه پرسپولیس از بازیکن استقلال شکایت کند.

لینک کوتاه کپی شد

دربی ۱۰۳ به پایان رسید، اما حواشی آن همچنان ادامه دارد. باشگاه پرسپولیس معتقد است صالح حردانی حین زدن کرنر‌های پرسپولیس به تحریک تماشاگران‌شان اقدام کرده و به این دلیل از او شکایت کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه، در این ویدیو که از پشت تابلو‌های تبلیغاتی پشت دروازه گرفته شده صالح حردانی درحالی‌که به نظر می‌رسد سعی در آرام کردن هواداران‌شان حین پرتاب اشیا را دارد، با دست دیگرش اشاره‌ای برعکس حرکت اولش می‌کند. پرسپولیسی‌ها معتقدند او با این کار از هواداران استقلال می‌خواهد به این کارشان ادامه بدهند.

باشگاه پرسپولیس بدون نام بردن از صالح حردانی در اطلاعیه‌ای از طرح شکایت‌شان علیه بازیکن استقلال خبر می‌دهد و حرکت حردانی را تحریک به خشونت می‌داند و بنابراین با لحنی تهدیدآمیز از پیگیری این قضیه در دیگر دستگاه‌های نظارتی می‌گوید.

این باشگاه در سایت رسمی خود نوشت: "باشگاه پرسپولیس با توجه به تصاویر ویدئویی غیر قابل کتمان از دربی شماره ۱۰۳ نسبت به طرح شکایت علیه بازیکن استقلال اقدام نمود.

در این تصاویر ویدئویی که بازتاب گسترده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی داشته است، دیده می‌شود؛ بازیکن تیم فوتبال استقلال در حالی که به ظاهر نشان می‌دهد سعی در آرام کردن تماشاگران دارد تا با پرتاب اشیا به داخل زمین باعث ایجاد اختلال در برگزاری بازی نشوند، در واقع با دست دیگر خود آن‌ها را تحریک به افزایش این اقدام و حمله به مسابقه و بازیکنان تیم پرسپولیس می‌کند!

این اتفاق آگاهانه روی می‌دهد در حالی که در همان زمان عوامل برگزاری، ماموران انتظامی و امنیتی و حتی تعدادی دیگر از بازیکنان استقلال سعی در آرام کردن اوضاع داشتند.

جدا از بحث‌های اخلاقی، روحیه ورزشکاری و بازی جوانمردانه که در این ارتباط وجود دارد، رفتار بازیکن مذکور از جهت تحریک به خشونت و تحریک عمومی موضوع مواد ۵۹ و ۶۰ آیین‌نامه انضباطی فوتبال ایران در ارکان قضایی و انضباطی فوتبال قابل بررسی و صدور حکم مقتضی است.

باشگاه پرسپولیس در این مرحله نسبت به طرح شکایت نزد ارکان فوتبال اقدام کرده است، ولی بدیهی است این رفتار بازیکن مذکور از جهات دیگری و نزد دیگر دستگاه‌ها با توجه به وقوع در یک مکان عمومی نیز قابل پیگیری و بررسی است. "

از آنجایی که ادعای باشگاه پرسپولیس قابل پیگیری است، احتمالا باشگاه استقلال هم اقدام به طرح شکایت متقابلی می‌کند، چون اتهام بزرگی به این بازیکن زده شده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی