|

باشگاه چلسی متهم به فساد مالی شد

هزینه هنگفت چلسی در این فصل باعث شد حساسیت ها نسبت به این باشگاه زیاد شود.

لینک کوتاه کپی شد

به نوشته مت هیوز از دیلی میل، چلسی متهم به استفاده از قرارداد‌های بلند مدت برای دور زدن قوانین فیرپلی مالی شده است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از طرفداری؛ طبق اساسنامه فیفا، باشگاه‌ها فقط مجازند قرارداد‌های پنج ساله با بازیکنان منعقد کنند اما چلسی در این فصل قرارداد‌های طولانی مدت‌تری با بازیکنان خود امضا کرده است. میخایلو مودریک قراردادی هشت و نیم ساله و بنوا بادیاشیل نیز با قراردادی شش و نیم ساله به این باشگاه پیوسته‌اند. مارک کوکوریا و وسلی فوفانا نیز شرایطی مشابه دارند.

چلسی این محدودیت فیفا را با ثبت سال‌های اضافی در قرارداد بازیکن به عنوان گزینه‌ای برای تمدید از سوی باشگاه، دور زده است. به همین خاطر برخی رقبای لیگ برتری چلسی این اتهام را آن‌ها وارد کرده‌اند. چلسی در این فصل مبلغ باور نکردنی 416 میلیون پوند برای خرید بازیکنان جدید هزینه کرده است. اما آن‌ها چگونه می‌توانند این هزینه را با وجود فیرپلی توجیه کنند؟

برخی قوانین حسابداری به آن‌ها اجازه می‌دهند که هزینه‌ خرید‌هایی که انجام دادند در طول چند سال پرداخت شوند و این باشگاه سعی کرده با قرارداد‌های بلند مدت به نوعی این قوانین استفاده کند. به عنوان مثال برای انتقال مودریک که 88 میلیون پوند هزینه در بر داشته، چلسی در طول هشت سال و  تنها 10 میلیون یورو در هر فصل، این مبلغ را پرداخت خواهد کرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی