|

کدام استادیوم در ایران نامش به پله تغییر پیدا می کند؟

رئیس فیفا اعلام کرد که با فدراسیون‌های عضو فیفا برای نامگذاری استادیوم‌های هر کشور به نام «پله» رایزنی می‌کند.

لینک کوتاه کپی شد

مراسم تشییع پیکر «پله» اسطوره فوتبال جهان و برزیل امروز در شهر سانتوس در حال برگزاری است و مقامات و مسئولان مختلف فوتبال از سراسر جهان در این مراسم حضور دارند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از مهر؛ جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در حاشیه این مراسم به اسطوره فوتبال جهان ادای احترام کرد و گفت: پله یک میراث منحصر به فرد دارد. پله از خدا هدیه‌ای دریافت کرد، هدیه‌ای که تعداد کمی از مردم روی زمین از آن برخوردارند، یعنی لمس قلب و احساسات مردم. واقعیت این است که افراد زیادی در سراسر جهان، میلیون‌ها، میلیاردها نفر هستند که مانند من هرگز بازی او را ندیده‌اند، اما به او فکر و به او افتخار می‌کنند.

رئیس فیفا افزود: البته من به اندازه کافی خوش شانس بودم که شخصاً او را ملاقات کردم اما بازی او را ندیدم. این پدرم بود که بارها در مورد او با من صحبت کرد. من فکر می‌کنم میراثی که پله به جا می‌گذارد منحصر به فرد است. او اولین کسی در جهان بود که کارهای زیادی انجام داد. ما او را برای همیشه در قلب خود نگه خواهیم داشت و مطمئن خواهیم شد که دنیای فوتبال او را برای همیشه به یاد خواهد آورد.

اینفانتینو همچنین فاش کرد که در حال صحبت با روسای فدراسیون‌های عضو فیفا است تا استادیوم‌های سراسر جهان به اسم «پله» تغییر نام دهند.

وی گفت: از هر کشوری که در فیفا عضو است می‌خواهیم یک استادیوم فوتبال به نام پله داشته باشد. ۵۰ یا ۱۰۰ سال دیگر، وقتی کودکی می پرسد "پله چه کسی بود"، ما می‌توانیم او را به یاد بیاوریم.

با درخواست فیفا همچنین پیش از شروع بازی‌های مختلف در سراسر جهان یک دقیقه سکوت برقرار می‌شود؛ از جمله لیگ برتر ایران.

همچنین باید دید با درخواست و رایزنی فیفا، در ایران کدام ورزشگاه به «پله» تغییر نام خواهد داد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی