|

حیوانات غول پیکر و باورنکردنی!

هنوز هم حیوانات انقراض نیافته و غول پیکر فراوانی بر روی زمین وجود دارند که در اینجا با تعدادی از آنها آشنا می شوید.

لینک کوتاه کپی شد

با نگاهی به تاریخچه حیوانات شاید همه ما دایناسور ها را به عنوان غولپیکر ترین موجود جهان بشناسیم اما هنوز هم با وجود اینکه غیر عادی به نظر می رسد، حیوانات غول پیکر بسیاری همچنان در بسیاری از مناطق یافت می شوند که در اینجا با تعدادی از انها آشنا می شوید. همچنین، آنچه که در مورد این حیوانات جالب است، این است که بسیاری از آنها حیوانات هم سایز و اندازه خود را می خورند!  

1. گاو هزار و شیصد و هفتاد کیلوگرمی 

در سال 2009 در انگلستان یک گاو غول پیکر با وزن خیره کننده 1670 کیلوگرمی یافت شد و از آنجای که در وزن ا« در سال گذشته 136 کیلوگرم کمتر بود، این موضوع از اهمیت به خصوصی برخوردار شده بود. مالک این گاو عظیم الجثه؛ آرتو داکت در این باره به رسانه ها گفت: "او از سلامتی بسیار خوبی برخوردار است و هیچ دلیلی وجود ندارد که رشد او ادامه پیدا نکند". 

monster-bull-99108

2. اسب نر غول پیکر پرچرون 

پرچرون، یک نژاد اسب پیشران است که در رودخانه هویسن در غرب فرانسه زندگی می کند و این اسب غول پیکر که معروف به "موس" است، در بسیاری از مسابقات کانادا و ایالت متحده، مقام قهرمانی را کسب کرده و همچنین دارای 185 سانتی متر و وزن 1200 کیلوگرمی است. 

moose-82596

3. کروکودیل غول پیکری که از کوسه ها تغذیه می کند

وزن کروکودیل های ساکن در آب شور معمولا بین 453 تا 907 کیلوگرم است و این تمساح عظیم الجثه ای که در سال 2014 یک کوسه بزرگ را بلعید نیز، بسیار خبر ساز شد. این تصویر در رودخانه آدالاید در شمال استرالیا از او ثبت شده است. به علاوه این تمساح گرسنه در ابتدا به علت خوردن یک کانگرو در سال 2011 مشهور شد و با بلعیدن یک کوسه عظیم در سه سال بعد نیز شهرت خود را جهانی کرد! 

brutus-12487

4. ماهی غول پیکری که بی شباهت به یک هیولای دریایی نیست 

از این ماهی دریایی می توان به عنوان طویل ترین ماهی در جهان نام برد چرا که طول آن 33.528 متر و وزن آن 272 کیلوگرم است. این ماهی ها معمولا به علت غول آسایی شان خبر ساز می شوند و اکثرا نیز به جای مار ماهی اشتباه گرفته می شوند. 

giant-oarfish-24019

5. فروش یک سگ عظیم الجثه تبتی با قیمت 1.5 میلیون دلار 

این سگ از نژاد ماستیف است و وزن نژاد آنها معمولا به 120 کیلوگرم می رسد اما در سال 2011 یک سگ ماستیف تبتی قرمز رنگ که از دیگر گونه های خود بزرگ تر بود، به ارزش 1.5 میلیون دلار فروخته و به عنوان گران ترین سگ جهان شناخته شد.

mastiff-51441

6. نهنگ عظیم الجثه 293 کیلوگرمی 

وزن این حیوانات می تواند تا 589 کیلوگرم و ارتفاع 1.889 متر باشد و همچنین همانند گربه ماهی های غول پیکر، در رودخانه مکنوگ یافت می شوند. این نهنگ های عجیب و غول پیکر در واقع در حال نابودی هستند و مردم نیز از آنها برای تفریح و سرگمی و عکس برداری و یا از گوشتشان برای شکار استفاده می کنند.

stingray-19051

7. این خوک چینی 899 کیلوگرم وزن دارد

وزن خوک ها بسته به نوع آنها معمولا بین 45 تا 108 کیلوگرم است اما وزن این خوک درشت هیکل 899 کیلوگرم است و نکته جالب در مورد آن نیز این است که این خوک با وجود مراقبت های ویژه ای که از او به عمل به آمد، تنها پنج سال زندگی کرد اما در همان دوره عمر کوتاه خود نیز از غذاهای خوب و بسیار با کیفتی تغذیه کرد. 

pig-20767

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها