|

(ویدیو) اشک های عباس قادری بعد از پیام رضا صادقی از RS show

رضا صادقی در برنامه RS show به سراغ عباس قادری خواننده پیشکسوت رفت

لینک کوتاه کپی شد

عباس قادری خواننده قدیمی ایرانی است. عباس قادری قبل از انقلاب شهرت بسیاری داشت. عباس قادری مدتی قبل به اینکه برایش مجوز صادر نمی شود گلایه کرد. عباس قادری از خواننده های پیشکسوت آهنگ های کوچه بازاری است که رضا صادقی در برنامه جدید خود به سراغ عباس قادری رفت.

رضا صادقی خواننده مشهور ایرانی در اولین از برنامه «rsshow» که تهیه کنندگی و کارگردانی آن را به عهده دارد به سراغ عباس قادری رفت و با این خواننده پیشکسوت گفت وگویی انجام داد.

عباس قادری کیست؟

عباس قادری (زادهٔ ۲۶ شهریور ۱۳۲۶ در تهران) خوانندهٔ ایرانی در سبک موسیقی کوچه بازاری است. او در سال های آغازینِ دههٔ ۱۳۵۰ با اجرای ترانه های «بدنام» و «زیارت» (زوار) به شهرت رسیده است.

در دوران طفولیت شروع به انجام فعالیت هایی در عرصه موسیقی کرد. به طوری که ابتدا در سنین نوجوانی در جمع همکلاسی ها و بیشتر در اردوهای پیش آهنگ مدارس آن دوران می خواند و بعدها با فعالیت های هنری در تئاتر ادامه داد ولی فعالیت هنری عباس قادری به طور جدی و حرفه ای از سن هجده سالگی آغاز شد، که باید راهنمایی ها و تشویق های استاد انوشیروان روحانی را یکی از مهمترین عوامل آغاز فعالیت جدی و حرفه ای او دانست.

اولین آهنگ عباس قادری آهنگی بود به اسم چیزی که عوض داره گله نداره که بعد از عرضه، با استقبال خوبی از طرف مردم رو به رو شد و بعد از این آهنگ او صدها ترانه خاطره انگیز دیگر هم اجرا کرد. عباس قادری تنها خواننده ای از نسل خوانندگان مردمی ایران است که بعد از انقلاب ۱۳۵۷ دست از کار خود نکشید و همچنان کارش را تا به امروز ادامه داده است.

بعد از حدود چهل و پنج سال فعالیت هنری در کارنامه هنری این هنرمند حدود ۸۳۰ ترانه در آلبوم ها و سبک های مختلف به چشم می خورد.[نیازمند منبع] و از این هشتصد و سی آهنگ عباس قادری، حدود هفتاد آهنگ، برای فیلم های قبل از سال ۵۷، موسوم به فیلم های فارسی اجرا شده است؛ که از جمله معروفترین این آهنگ ها که برای فیلم اجرا شده است، می توان آهنگ های (بدنام) و (چیزی که عوض داره گله نداره) را نام برد.

عباس قادری دارای دو دختر و دو پسر به نام های علیرضا و شهرام است که آهنگ های جدیدش از ساخته های شهرام است و همچنین تعدادی از آهنگ های قدیمی عباس قادری توسط شهرام قادری دوباره تنظیم و بازسازی شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه