|

نقل و انتقالات پرسپولیس؛ سجاد شهباززاده به خاطر استقلال پرسپولیسی نشد؟

شاید قبلا تصور می‌شد تنها مانع برای پرسپولیسی شدن سجاد شهباززاده سابقه استقلالی او باشد اما این بازیکن هدف دیگری را جستجو می‌کرد.

لینک کوتاه کپی شد

یحیی گل محمدی در حاشیه تمرین روز یکشنبه تیمش در پاسخ به این سئوال که چند درصد از فعالیت باشگاه در نقل و انتقالات راضی هستید، گفت: در بحث مهاجم و فاز تهاجمی نتوانستیم آن طور که باید به شرایط دلخواه برسیم حتی یک مورد هم اتفاق نیفتاد. یکسری مشکلات مالی اجازه نمی‌دهد که با تیم‌های پولدار رقابت کنیم. تیم‌هایی که پول نقد دارند و رقم برایشان دغدغه نیست. بزرگ‌ترین مشکل ما خالی بودن حساب است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از پارس فوتبال، شاید خیلی‌ها از خود پرسیدند منظور یحیی گل محمدی چیست؟ مگر پرسپولیس حامد پاکدل و رضا دهقانی را نخرید؟ بحث مربوط به این دو نیست بلکه لیست اصلی یحیی گل محمدی برای تقویت خط حمله دو بازیکن دیگر بودند:

۱- حفظ شهریار مغانلو

بازی های قابل قبول مغانلو باعث شد تا باشگاه پرسپولیس خواستار تمدید قرارداد این بازیکن شود.‌ از این رو آنها وارد مذاکره با سانتاکلارا شدند تا شرایط جذب دائم او را مطلع شوند. باشگاه سانتاکلارا در آخرین نامه خود اعلام کرد پرسپولیس اولویت این باشگاه برای فروش مغانلو است. این تیم پرتغالی همچنین در نامه به پرسپولیسی‌ها فاش کرده بود که یک باشگاه ایرانی دیگر حاضر است برای مغانلو مبلغ بیشتری بپردازد!

این در حالی بود که قرارداد قرضی شهریار مغانلو ۵۰ هزاردلار بود. مبلغی که یکی از هواداران باشگاه پرسپولیس این رقم را به باشگاه سانتاکلارا پرداخت کرد و الحق و الانصاف هم این بازیکن با بازی های خوب و گل هایش ثابت کرد خرید مناسبی بوده است.

اگر پرسپولیس می‌خواست رضایت نامه شهریار مغانلو را به صورت دائمی از سانتاکلارا بگیرد آن وقت باید ۱۰ برابر رقمی که برای قرارداد قرضی او پرداخت کرده به باشگاه پرتغالی می‌پرداخت!

پرسپولیس علاوه بر ۵۰۰ هزار دلار سانتاکلارا باید قرارداد خوبی هم با خود مغانلو بپردازد اما منابع مالی لازم را نداشت. یحیی گل محمدی خیلی اصرار داشت مدیران باشگاه به هر شکل ممکن شهریار مغانلو را حفظ کنند اما این اتفاق نیفتاد تا حسرت آن هنوز با سرمربی پرسپولیس باشد.

۲- خرید سجاد شهباززاده

سجاد شهباززاده مهاجم ۳۲ ساله سپاهان توانست با زدن ۲۰ گل عنوان آقای گلی لیگ بیستم را کسب کند و یحیی گل محمدی هم علاقه زیادی به سبک بازی او دارد. قرارداد این مهاجم با تجربه با سپاهان نیز به پایان رسیده بود و می‌توانست به عنوان بازیکن آزاد به هر تیمی دلش می‌خواست برود. شاید تصور می‌شد تنها مانع برای پرسپولیسی شدن سجاد شهباززاده سابقه استقلالی او باشد اما این بازیکن هدف دیگری را جستجو می‌کرد.

مذاکرات سجاد شهباززاده با باشگاه پرسپولیس رسانه ای شد تا باشگاه سپاهان دوباره او را فراخوانده و با بالاترین رقم ممکن قراردادش را تمدید کند. اتفاقی که هنوز هم بسیاری از پرسپولیسی ها را به این فکر واداشته که در این داستان اسیر بازارگرمی شدند و…

با این تفاسیر یحیی گل محمدی خیلی دوست داشت این دو مهاجم یا حداقل یکی از آنها را داشته باشد اما چنین نشد تا نارضایتی خود بابت نقل و انتقالات پرسپولیس در خط حمله را رسانه ای کند. البته یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس اصرار زیادی روی خرید کی روش استنلی هم دارد که هنوز فدراسیون فوتبال و کمیته تعیین وضعیت با آن موافقت نکرده اند!

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه