|

استراتژی هوشمندانه اصفهانی‌ها؛ الگوبرداری سپاهان از بایرن مونیخ

استقلال و پرسپولیس رقبای سپاهان در کسب عنوان قهرمانی اند سیاست سپاهان در جذب ستاره‌های رقبا فوتبالی‌ها را به یاد بایرن مونیخ می‌اندازد.

لینک کوتاه کپی شد

باشگاه سپاهان اصفهان در پنجره نقل و انتقالات تابستان ۱۴۰۰ بدون حاشیه و سر و صدای آنچنانی، تا اینجای کار موفق شده مهره‌های خوبی جذب کند و قراداد بازیکنان اصلی خود را تمدید نماید.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از میزان، طلایی پوشان اصفهانی تا این لحظه موفق به جذب شهریار مغانلو، مسعود ریکی، فرشاد احمدزاده و نیما میرزازاد شده‌اند. ۴ بازیکن از ۴ تیم لیگ برتری که فصل پیش ستاره‌های تیم خود بودند و حالا همگی در یک تیم و برای یک هدف خواهند جنگید.

استقلال و پرسپولیس همواره رقبای اصلی سپاهان در کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر بوده اند و سیاست جذب ستاره‌های رقبا و تضعیف آن‌ها فوتبالی‌ها را به یاد بایرن مونیخ آلمان می‌اندازد. البته سپاهان مغانلو را مستقیما از پرسپولیس به خدمت نگرفت و او را به نحوی از چنگ سرخپوشان درآورد و زودتر با باشگاه پرتغالی به توافق رسید. مسعود ریکی هم با با ناکارآمدی مسئولان استقلال به پایان قراداد خود رسید و رایگان به سپاهان رفت تا به این ترتیب دو ستاره از سرخابی‌ها مستقیما به سپاهان بروند و این تیم را تقویت کنند.

بایرن مونیخ در سال‌های اخیر بازیکنانی چون روبرت لواندوفسکی، متس هوملس، ماریو گوتزه و... را مستقیما از دورتموند جذب کرده و ستاره‌های دیگری را هم از لایپزیگ، ولفسبورگ، فرانکفورت و... به خدمت گرفته تا علاوه بر تقویت خود به تضعیف رقبا هم اقدام کرده باشد.

در سالهای گذشته بازیکنان زیادی از تیم های سرخابی راهی سپاهان می شدند و این روند با توجه به زیر ساخت های مناسب و خوش حسابی باشگاه سپاهان در پرداخت ها همچنان ادامه دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه