|

عشق یا نفرت؛ ستاره هایی که به اجبار کوچ کردند

این تصویر از احمد نوراللهی و شجاع خلیل زاده دو ستاره جدا شده پرسپولیس یک حس تلخ به هواداران این تیم منتقل می‌کند.

لینک کوتاه کپی شد

احمد نوراللهی و شجاع خلیل‌زاده دو ستاره محبوب برای هواداران پرسپولیس محسوب می‌شدند. از آن جنس بازیکنانی که هوادار دوست نداشت هیچ وقت خبر جدایی‌اش از تیمش را بشنود. اما یکی از آنها در پایان فصل نوزدهم و دیگری در فصل بیستم هواداران پرسپولیس را به شوک بزرگی دچار کردند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه، شجاع خلیل‌زاده بعد از مشکلاتی که مهدی رسول‌پناه در مسیر تمدید قراردادش شکل داد در پایان فصل نوزدهم راهی لیگ قطر شد. جایی که اکنون یکی از گرانترین بازیکنان ایرانی شاغل در این کشور محسوب می‌شود و اکنون دومین فصل همکاری‌اش با الریان و لوران بلان را به عنوان سرمربی صاحب نامش دنبال می‌کند.

احمد نوراللهی اما می‌توانست یک نماد غیرقابل تکرار در پرسپولیس تبدیل شود اما مشکلات مالی این باشگاه و پیشنهاد اغواکننده‌ای که نصیبش شده بود این بار نتوانست این گره را همچنان بین او و شماره هشت پایدار کند. طی فصول اخیر نوراللهی همواره جزو بازیکنانی بود که با پیشنهادات مناسبی مواجه بود و البته هر بار به آن پشت پا زده بود اما این بار تورم سرسام آور و بحران اقتصادی کشور، در کنار مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس مانع از تحقق همکاری طرفین شد و نوراللهی در شباب الاهلی رونمایی شد. بازیکنی که بعد از شش فصل، در نهایت از جمع سرخپوشان جدا شد.

01639338

نوراللهی و شجاع اکنون در تیم ملی کنار هم قرار گرفته‌اند؛ شاید اگر ساختار اقتصادی فوتبال ایران به شکلی حرفه‌ای رعایت می‌شد آنها همچنان در کنار پرسپولیس بودند و رویای دستیابی به عنوان آسیایی را دنبال می‌کردند. جایی که شرایط تحریم مانع از دریافت منابع و جوایز آسیایی پرسپولیس شده و در لیگ داخلی هم سهم ناچیزی از پخش تلویزیونی و تبلیغات جانبی نصیب آنها می‌شود. وگرنه قهرمان پنج دوره لیگ نباید به این سادگی ستاره‌های خود را یکی پس از دیگری به تاراج رفته می‌دید. هواداران پرسپولیس کافیست همین یک و نیم فصل از حضور یحیی گل‌محمدی را  مرور کنند تا به این موضوع برسند که جدایی بازیکنانی نظیر علی علی‌پور، مهدی ترابی، شهریار مغانلو، شجاع خلیل‌زاده و نوراللهی و بیرانوند و ... تنها به وضعیت اقتصادی و غیرقابل رقابت این باشگاه با رقبای خارجی و شاید حتی داخلی مرتبط است.

01639337 (1)

این تصویر از دو ستاره جدا شده که شاید اگر همچنان پیراهن ٣ و ٨ محبوب پرسپولیس را بر تن داشتند، آنها امیدوارانه از همیشه پا به ادامه مسابقات می‌گذاشتند، یک حس تلخ به هواداران پرسپولیس منتقل می‌کند. تصویری که از ساعاتی قبل در فضای مجازی بارها بازنشر شده و با کامنت‌هایی متفاوت همراه بوده است. عده‌ای با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و فوتبال ایران و خصوصا باشگاه پرسپولیس حق را به آنها می‌دهند که برنامه‌ای درست برای آینده داشته باشند و عده‌ای همچنان با تعصب و نگاهی که شاید بتوان خودخواهی را هم در آن مشاهده کرد، مدعی‌اند ستاره‌ها باید تحت هر شرایطی بمانند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه