|

و اینک شما و بدترین آرسنال تاریخ؛ سقوط نزدیک است!

طرفداران آرسنال هنوز با خاطرات خوش زمان آرسن‌ونگر و جام طلایی فصل بدون شکست 2004 – 2003، رویاپردازی می‌کنند اما واقعیت چیز دیگری است.

لینک کوتاه کپی شد

تیمی که 13 عنوان قهرمانی در سطح اول فوتبال انگلیس، 14 قهرمانی در جام‌حذفی،  16 قهرمانی در سوپر جام انگلیس و 2 قهرمانی در جام اتحادیه به دست آورده  در فصل 2022 – 2021 برای بقا در لیگ‌برتر دست و پا می‌زند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، آن‌ها رکورددار طولانی‌ترین مدت صدرنشینی بدون وقفه در لیگ فوتبال انگلیس، بیش‌ترین بازی بدون باخت پیاپی (۴۹ بازی) و تنها برنده جام طلایی لیگ‌برتر ( قهرمان بدون باخت در یک فصل) هستند اما آمار سال‌های اخیر به ویژه فصل جدید لیگ‌برتر ناامیدکننده است.

بدترین آرسنال ممکن

از زمان حضور آرسنال در لیگ برتر در 128 سال گذشته این بدترین شروع فصل این تیم بوده است. 3 بازی، 3 باخت، نه گل خورده، بدون گل زده و قعرنشین مطلق جدول لیگ برتر!

همچنین این بدترین رکورد تاریخ لیگ برتر در هفته سوم هم محسوب می‌شود. تا قبل از بازی امروز مقابل سیتی ، این رکورد در اختیار وولورهمپتون فصل 2004 – 2003 با 3 باخت و 10 گل خورده و یک گل زده بود اما امروز به دست آرسنال افتاد. در آن فصل وولورهمپتون  همراه لیدزیونایتد و لسترسیتی با 33 امتیاز به دسته پایین‌تر سقوط کردند؛ چیزی که تصور آن برای طرفداران آرسنال غیرممکن است.

روزهای ناامیدکننده

در بازی امروز پی‌یرامریک‌اوبامیانگ با کسب امتیاز 3 بدترین بازیکن زمین بود و درمقابل فران تورس با به‌ثمررساندن 2 گل و کسب امتیاز 9 بهترین بازیکن شناخته‌شد. درصد مالکیت توپ سیتی 4 برابر آرسنال (80 درمقابل 20 درصد) بود و سیتی با ثبت 14 ضربه‌کرنر نشان داد برای استفاده از ضربات کرنر برنامه داشته‌است. درمقابل آرسنال هیچ ضربه کرنری به دست نیاورد.

5 بار توپ از خط دروازه آرسنال دربازی امروز عبور کرد اما اگر برند لنو درون دروازه نبود شاید این تعداد دو برابر و دورقمی می‌شد! هواداران آرسنال از همان نیمه‌اول به تدریج ورزشگاه اتحاد را ترک‌کردند و بعضی از آن‌ها به تشویق تیم حریف پرداختند! آرسنال درهفته چهارم باید با نوریچ ، تیم تازه صعودکرده به لیگ‌برتر، بازی‌کند. میکل‌آرتتا اگر تا آن زمان روی نیمکت آرسنال باشد، هیچ بهانه‌ای برای گل‌نزدن و نتیجه‌نگرفتن ندارد.

آرسنال همیشه یکی از 6 تیم بزرگ لیگ‌برتر بوده و درحالی که 5 تیم دیگر (لیورپول، چلسی ،منچستریونایتد، تاتنهام و منچسترسیتی) هریک با قدرتنمایی درسال‌های اخیر همواره در سطح اول لیگ برتر و اروپا مطرح بوده‌اند اما هیچ واکنشی از استن کرونکه مالک آمریکایی و متمول آرسنال برای تغییر این شرایط دیده ‌نمی‌شود.

به نظر می‌رسد زرادخانه باشگاه نم‌کشیده و باید برای این تیم دوست‌داشتنی که زمانی رقیب بارسلونا در ارایه فوتبال تک‌ضرب بود، فکری کرد. توپخانه باشگاه، ژنرال میدان‌دیده لازم دارد نه سرجوخه. شاید حضور یک مربی با تجربه مانند آنتونیو کونته راه چاره باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه