|

پرسپولیس یا مدرسه پیرمردها؟ میانگین سنی بالای بازیکنان

به نظر می‌رسد میانگین سنی تیم پرسپولیس به شدت بالا رفته و این موضوع احتمالا پرسپولیس را به مدرسه پیرمردها تبدیل خواهدکرد.

لینک کوتاه کپی شد

با رفتن احمد نوراللهی، شهریار مغانلو و حسین کنعانی‌زادگان، ۳ بازیکنی که انصافا در قهرمانی پرسپولیس در لیگ بیستم سهم بسزایی داشتند، سرخ‌های تهران مجبور شدند حضوری فعال در نقل و انتقالات تابستانی ۱۴۰۰ داشته‌باشند. آن‌ها تا به امروز علیرضا ابراهیمی، مدافع گل‌گهر، علی نعمتی، مدافع پدیده، رضا دهقانی، هافبک هجومی نساجی رضا اسدی بازیکن سن پولتن اتریش را به خدمت گرفته‌اند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از شهرآرانیوز، پرسپولیس که ۳ یار اصلی خود را از دست داده‌ بود، مجبور شد برای حفظ سایر بازیکنانش به آب و آتش بزند و حتی به برخی خواسته‌های نامعقول آن‌ها تن دهد. تمدید قرارداد با کمال کامیابی‌نیا و وحید امیری به مدت ۳ سال! از جمله اقدامات عجیب سمیعی، مدیرعامل پرسپولیس بود. به این ترتیب کمال تا ۳۶ سالگی و وحید تا ۳۷ سالگی خیالشان از بابت تیم راحت خواهدبود!

اما نکته‌ای که در این میان به نظر می‌رسد پرسپولیس را در لیگ بیست و یکم و لیگ قهرمانان آسیا اذیت کند، میانگین سنی بالای این تیم است.

میانگین سنی بالای پرسپولیس

با مروری بر ترکیب پرسپولیس در ۳، ۴ ماه اخیر بعید نیست که سرخپوشان در لیگ بیست و یکم نیز با ترکیب حامد لک، وحید امیری، سیدجلال حسینی، علیرضا ابراهیمی، مهدی شیری، میلاد سرلک، کمال کامیابی‌نیا، مهدی ترابی، امید عالیشاه، رضا اسدی و عیسی آل کثیر به میدان بروند.

نکته جالب توجه این ترکیب، اما سن بالای بازیکنان است. در این ترکیب تنها 3 بازیکن زیر ۳۰ سال حضور دارند! مهدی ترابی ۲۷ ساله، سرلک ۲۶ ساله و رضا اسدی 26 ساله.

جوان‌های پرسپولیس روی نیمکت

البته ناگفته نماند که بازیکنانی مثل محمد شریفی با ۲۱ سال، مهدی عبدی با ۲۲ سال، علی شجاعی، رضا دهقانی و مهدی مهدیخانی با ۲۴ سال، سعید آقایی و علی نعمتی با ۲۶ سال، فرشاد فرجی و سیامک نعمتی با ۲۷ سال و احسان پهلوان با ۲۸ سال، گزینه‌های جوان‌تری هستند که روی نیمکت پرسپولیس قرار دارند.

سیدجلال حسینی با ۴۰ سال سن مسن‌ترین بازیکن پرسپولیس در فصل آتی خواهدبود. مدافعی که گرچه پرافتخارترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران محسوب می‌شود، اما بعید است این فصل هم بتواند کیفیت سابق را ارائه دهد.  

بعد از سیدجلال، وحید امیری با ۳۴ سال سن پیرترین بازیکن پرسپولیس محسوب می‌شود. لک، عالیشاه و شیری هرک دام ۳۰ سال دارند. کمال کامیابی‌نیا ۳۳ سال دارد و عیسی آل کثیر و علیرضا ابراهیمی ۳۲ ساله هستند.

به هر حال باید منتظر آغاز لیگ ماند و دید که پرسپولیس از ناحیه بازیکنان پابه سن گذاشته خود آیا آسیب‌پذیر نشان خواهدداد یا نه؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه