|

سود استقلال از فوش قایدی؛ فقط پول استراماچونی جور شد!

با پولی که از انتقال مهدی قایدی نصیب استقلال خواهد شد، این باشگاه، فقط و فقط امکان پرداخت مطالبات سرمربی فصل گذشته‌اش را خواهد داشت.

لینک کوتاه کپی شد

با پولی که از انتقال مهدی قایدی نصیب استقلال خواهد شد، این باشگاه، فقط و فقط امکان پرداخت مطالبات سرمربی فصل گذشته‌اش را خواهد داشت.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبالی، در روزهایی که هنوز فروش مهدی قایدی به شباب الاهلی قطعی نشده بود، گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره این قضیه صورت گرفت.

حتما خاطرتان هست که احمد سعادتمند مدیرعامل سابق استقلال مدعی شده بود زمانی رضایتنامه شماره 10 تیمش را صادر خواهد کرد که استقلال بابت فروش این بازیکن، حداقل 5 میلیون دلار درآمدزایی کند.

با گذر زمان، استقلالی‌ها از موضعشان در قبال قایدی عقب‌نشینی کردند و گفته شد اگر باشگاهی حاضر شود 3 میلیون یورو برای جذب شماره 10 استقلال هزینه کند، رضایتنامه این بازیکن صادر خواهد شد. این رقم به تدریج به 2 تا 2.5 میلیون یورو کاهش پیدا کرد و نهایتا گفته شد که استقلال حاضر نخواهد بود با رقمی کمتر از 2 میلیون دلار برای قایدی موافقت کند و در مذاکره مددی با باشگاه شباب الاهلی، مدیرعامل استقلال رقمی بین 2 تا 3 میلیون دلار به طرف اماراتی‌اش پیشنهاد داده است.

در چنین شرایطی و طبق ادعای خبرگزاری فارس، باشگاه اماراتی برای رضایتنامه قایدی، 1.6 میلیون دلار به استقلال پرداخت خواهد کرد.

مبلغی که با توجه به قیمت 27 هزار و 600 تومانی دلار در بازار امروز، 44 میلیارد و 100 میلیون تومان به حساب باشگاه استقلال واریز خواهد کرد.

این پول در حالی وارد خزانه باشگاه استقلال خواهد شد که پیش از این فرهاد مجیدی اعلام کرده بود استقلال باید 35 میلیارد تومان به آندره‌آ استراماچونی پرداخت کند تا نگران کسر امتیاز و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی‌اش نباشد.

استقلال در پرونده شکایت استراماچونی، محکوم به پرداخت 1 میلیون و 360 هزار یورو به مربی ایتالیایی شده که با قیمت روز یورو، باید 41 میلیارد و 480 میلیون تومان به این مربی ایتالیایی پرداخت کند و نهایتا حدود 2 میلیارد تومان در حساب این باشگاه خواهد ماند که حتی برای جذب یک بازیکن جدید هم کافی نیست.

به این نکته هم اشاره کنیم که دریافتی قایدی از باشگاه جدیدش، 900 هزار دلار برای سه سال خواهد بود که با قیمت روز دلار، او از این انتقال صاحب درآمدی حدود 25 میلیارد تومان خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه