|

هزینه های نجومی سپاهان برای جذب مغانلو و احمدزاده!

حتی شنیده می‌شود باشگاه‌ صنعتی به بازیکنان خود حواله فولاد می‌دهند. باید سازمان بازرسی کشور به این مسئله ورود کند و با متخلف برخورد کند.

لینک کوتاه کپی شد

تیم‌های صنعتی با پشتوانه مالی قوی هزینه‌های نجومی در بازار نقل و انتقالات می‌کنند.

به گزارش «شایانیوز»، فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال در حالی شروع شده است که گفته می شود برخی از تیم ها به بازیکنان پیشنهادهای نجومی داده اند. گفته می شود  تیم‌های صنعتی باعث افزایش قیمت بازیکنان در بازار نقل و انتقالات شده اند.

تیم‌های فوتبال سپاهان، مس رفسنجان و گل گهر سیرجان جزو تیم‌های صنعتی محسوب می شوند. این تیم‌ها  از پشتوانه مالی خوبی برخوردار هستند به همین علت با دست و دلبازی قرارداد‌های نجومی با  بازیکنان می‌بندند. همین موضوع باعث شده تیم‌هایی همانند استقلال و پرسپولیس تحت فشار قرار بگیرند و توان رقابت با رقبای خود در جذب بازیکن را نداشته باشند.

قراردادهای نجومی بازیکنان در بازار نقل و انتقالات

افزایش قیمت بازیکنان توسط تیم‌های صنعتی در بازار نقل و انتقالات باعث شده که صدای مدیران سرخابی هم در بیاید. ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس مدعی شده که تیمش توان رقابت با تیم‌های صنعتی را ندارد. او از مسئولان درخواست کرده که نظارت ویژه‌ای در بازار نقل و انتقالات داشته باشند و بازیکنانی مانند علیرضا ابراهیمی پیشنهادهای نجومی داشتند، اما به عشق پرسپولیس تصمیم گرفتند با پیراهن سرخپوشان فصل آینده وارد زمین مسابقات شوند.

شکوری اعلام کرده که بازیکنان پرسپولیس پیشنهاد‌های ۲۰ و ۲۵ میلیارد تومانی دارند و معلوم نیست بودجه برخی از تیم‌ها از کجا تامین می‌شود که توان پرداخت چنین مبالغ نجومی را دارند. علاوه بر این، شکوری این سئوال را مطرح کرده است که باشگاه‌های صنعتی بودجه کلان را از کجا می آورند؟ آن‌ها به چه منابعی وصل هستند که پیشنهاد‌های نجومی به بازیکنان می‌دهند؟

ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود و گفته می‌شود یکی از تیم‌های صنعتی به دنبال جذب ۲ بازیکن استقلال است و همین موضوع باعث شده که قیمت این ۲ بازیکن به صورت عجیبی افزایش یابد.

هزینه های نجومی سپاهان برای جذب مغانلو و احمدزاده

شنیده می‌شود باشگاه سپاهان برای جذب شهریار مغانلو و فرشاد احمدزاده سرکیسه را شل کرده است و برای دریافت رضایت نامه مغانلو از باشگاه سانتاکلارا قرار است ۵۰۰ هزار دلار  پرداخت کند و قرارداد ۲ ساله با احمدزاده به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان امضاء کند. سپاهانی‌ها برای حفظ شهباززاده و رفیعی هم پیشنهاد مالی بالایی به این ۲ بازیکن داده اند.

تیم گل گهرسیرجان یکی  از تیم‌های صنعتی  است که سرمایه گذاری عظیمی در  بازار نقل و انتقالات کرده و تاکنون بازیکنان شاخص همانند  محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری و محسن فروزان را به خدمت گرفته است.

علاوه بر این، تیم مس رفسنجان هم به عنوان یکی از تیم‌های صنعتی با پشتوانه مالی قوی توانسته بازیکنان را با مبالغ بالایی به خدمت بگیرد.

حتی شنیده می‌شود باشگاه‌های صنعتی به بازیکنان خود حواله فولاد می‌دهند. باید سازمان بازرسی کشور به این مسئله ورود کند و با متخلفان برخورد کند.

 علیرضا نورمحمدی بازیکن اسبق پرسپولیس درباره افزایش قیمت بازیکنان در فصل نقل و انتقالات گفت: تیم‌های صنعتی قیمت بازیکنان را بالا می‌برند و باشگاهی همانند پرسپولیس باید براساس بودجه خود بازیکن جذب کند. تیم‌های صنعتی برای اینکه بازیکنان استقلال و پرسپولیس را راضی کنند مجبور هستند مبالغ بالایی به آنها پیشنهاد دهند. همچنین تیم‌های جدید برای اینکه جزو مدعیان لیگ باشند باید پیشنهادهای خوبی به بازیکنان بدهند. این وسط مدیربرنامه‌ها از این رقم‌ها استفاده می‌کنند. در این موضوع بیشترین فشار به تیم‌های دولتی مانند  پرسپولیس و استقلال وارد می‌شود. بازیکنانی که در لیست خرید سرخابی‌ها هستند از تیم‌های صنعتی پیشنهاد بالاتری دارند.
منبع: اکو فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه