|

این بازیکنان نام آشنا را هیچ تیمی نمی خواهد

بعضی از بازیکنان با وجود اسم و رسمی که دارند شاید در فصل جدید تیم‌های زیادی را خواهان خود نبینند.

لینک کوتاه کپی شد

تعداد تیم‌هایی که امسال عزم خود را برای قهرمانی جزم کرده‌اند زیاد است؛ از مثلث استقلال و پرسپولیس و سپاهان که بگذریم امیر قلعه‌نویی در نقل و انتقالات نشان داده که قرار است تا دندان مسلح وارد میدان شود. تراکتور می‌خواهد اگر بشود به ناکامی‌هایش پایان بدهد و از میان جام و آسیایی‌ شدن که امسال از دست داد، یکی را فصل آینده جبران کند. جواد نکونام هم در فولاد یا هر تیم دیگر به دنبال تمام کردن کار ناتمامش است.

به گزارش«شایانیوز»، در این کارزار سخت مربیان به دنبال بهترین بازیکنان هستند تا بتوانند اهداف خود را دست‌ یافتنی کنند. بازیکنان خوبی که در بازار تعدادشان کم است. حتی با برداشته شدن ممنوعیت ورود بازیکنان خارجی با توجه قیمت ارز و وضعیت اقتصادی تیم‌های بعید است که تیم‌ها اولویتشان گزینه‌های غیروطنی باشند. در این وضعیت کمبود بازیکن، می‌توان فهرستی از بازیکنانی نام‌ آشنا تهیه کرد که برای پیدا کردن تیم کار سختی خواهند داشت. بازیکنانی که از آزمون‌های فصل گذشته پیروز بیرون نیامدند و احتمالا پیدا کردن تیم برای آن‌ها کار سختی خواهد بود.

علیرضا حقیقی

اگر از داوری و اتفاقات دیگر بگذریم شاید یکی از دلایل اصلی که گل‌گهر درنبرد قهرمانی از حریفانش کم آورد، نداشتن دروازه‌بان خوب بود. در لیگی که با وجود تغییراتش همچنان گل‌نخوردن یکی از ارکان اصلی ماندن در صدر جدول است امیر قلعه‌نویی از درون دروازه ضرر زیادی متحمل شد. به همین دلیل است که او در اولین خریدهایش به سراغ جذب دروازه‌بان رفت و این‌بار به جای بازیکن سابق پرسپولیس یک استقلالی سابق را به سیرجان برد. حالا باید دید علیرضا حقیقی می‌تواند بعد از یک فصل ناموفق تیمی برای ماندن در لیگ برتر پیدا کند یا باز هم برای ادامه فوتبال باید به لیگ‌های گمنام‌تر فکر کند.

محسن مسلمان

هر فصل یک مربی به امید احیا محسن مسلمان را جذب می‌کند. سقوط با سایپا اما به نظر می‌رسد که نقطه پایانی برای این بازیکن باشد. مسلمان در جمع نارنجی‌‍پوشان هم نتوانست نشانی از مهندس سابق لیگ داشته باشد. او در بسیاری از بازی‌ها در ترکیب هم قرار نگرفت و حتی توسط فراز کمالوند در لیست خروج باشگاه قرار گرفت. سایپای سقوط کرده تجمع بازیکنان جوان زیادی است که تیم‌های زیادی خواهان به خدمت گرفتن آن‌ها هستند. بعید به نظر می‌رسد که محسن مسلمان یکی از این بازیکنان باشد.

آرمان رمضانی

سرخابی‌ها بازیکنان زیادی در تاریخ دارند که با وجود نداشتن عملکرد درخشان توانستند پیراهن هر دو تیم را برتن کنند. آرمان رمضانی را هم احتمالا باید به این فهرست اضافه کرد. بازیکنی که بعد از نیم‌فصل ناموفق در پرسپولیس راهی استقلال شد. اگرچه یکی، دو گل این تصور را به وجود آورد که او می‌تواند به منجی آبی‌ها تبدیل شود اما این اتفاق نیفتاد و رمضانی نه برای استقلال گل زد و نه وظایفی که کادرفنی به عنوان یک مهاجم بلندقد در نوک خط حمله از او انتظار داشت به خوبی انجام داد. این که آیا مربی‌ای برای فصل بعد برای گل زدن دل به بازیکن خواهد بست یا نه یکی از سوالات فصل نقل و انتقالات است. 

مسعود شجاعی و اشکان دژاگه

دو کاپیتان تیم ملی که حضورشان در تراکتور بمب نقل و انتقالاتی بود این فصل احتمال حضورشان در لیگ برتر در حد یک جرقه خواهد بود. جرقه‌ای که بعید است روشن شود. کاپیتان‌های تیم ملی در آخرین روزهای حضورشان درتراکتور شرایط بدی نداشتند اما دوری طولانی‌مدت برای بازیکنانی در سن و سال آن‌ها می‌تواند به منزله پایان فوتبالشان باشد. بعید به نظر می‌رسد در این شرایط مالی تیمی حاضر باشد برای بازیکنانی با این سن و سال ریسک کند. 

منبع: فوتبال 360

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه