|

شهباززاده، یک امضا تا پرسپولیسی شدن

پرسپولیس عزم خود را برای قرارداد با شهباززاده جزم کرده گل‌محمدی از باشگاه خواسته بقیه گزینه‌ها را رها کرده و روی خرید آقای‌گل تمرکز کند.

لینک کوتاه کپی شد

دستور گل‌محمدی به باشگاه برای جذب صد درصدی سجاد شهباززاده پس از جدایی احتمالی مغانلو جدی‌تر از قبل شده‌ است. پرسپولیس عزم خود را برای عقد قرارداد با سجاد شهباززاده جزم کرده و یحیی گل‌محمدی از باشگاه خواسته است بقیه گزینه‌ها را رها کرده و روی خرید آقای‌گل لیگ بیستم تمرکز کند.

به گزارش«شایانیوز»، مهاجم اسبق سایپا و استقلال که عنوان آقای‌ گلی فصل گذشته را با پیراهن سپاهان از آنِ خود کرده، قرار است جای شهریار مغانلو را پر کند که کار پیوستن ناخواسته او به سپاهان تقریبا تمام شده است.

مغانلو- سپاهان، تقریبا تمام است

به نظر می‌رسد شهریار مغانلو را باید بازیکن فصل آینده سپاهان دانست و این باشگاه موفق شد مراحل معاوضه وی با محبی را نهایی کند. شهریار مغانلو که بعد از نیم‌فصل حضور در سانتاکلارا پرتغال بار دیگر مورد توجه پرسپولیس قرار گرفته بود، با نمایش قابل‌ قبول در جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی اکنون این تیم را وارد چالش سختی کرده است. مهاجم شماره‌ ٧٠ سرخ‌ها که با قراردادی قرضی و به مبلغ ۵٠‌ هزار دلار به پرسپولیس پیوسته بود و توانست طی مدت نیم‌فصل ٨ گل (۴ گل در لیگ برتر و ۴ گل در آسیا) برای آن‌ها به ثمر برساند، برای قطعی‌ کردن ادامه همکاری‌اش با پرسپولیس با چالش ۵٠٠‌ هزار‌دلاری دریافت رضایت‌نامه از‌سوی سانتاکلارا مواجه شد.

پرسپولیسی‌ها طی این مدت مسیر‌های مختلفی برای مذاکره با تیم پرتغالی را دنبال کردند. از‌ جمله پیشنهاد‌های پرسپولیس به سانتاکلارا، معاوضه بازیکن با این تیم، دریافت قسطی مبلغ درخواستی و البته دریافت مبلغ مدنظر از پاداش آسیایی‌٢٠٢١ این باشگاه بود که همگی آن‌ها از سوی باشگاه پرتغالی رد شد و آن‌ها ترجیح دادند پیشنهاد نقد کنونی خود را دنبال کنند.

در‌ این‌ زمینه، اما باشگاه سپاهان به توافق نهایی با سانتاکلارا دست یافته است؛ پیشنهاد آن‌ها معاوضه محمد محبی و پرداخت مبلغی دیگر برای جوش‌ خوردن این معامله بوده است؛ اتفاقی که با نظر مثبت باشگاه پرتغالی اکنون مراحل پایانی این انتقال را دنبال می‌کند. همه این‌ها در‌ حالی است که خود مغانلو علاقه زیادی به ماندن در پرسپولیس داشت، اما در این ماجرا او چندان نقشی ندارد و با خواسته باشگاه پرتغالی باید به سپاهان برود.

شهباززاده، یک امضا تا پرسپولیسی‌ شدن

جدا‌ شدن تقریبا قطعی مغانلو باعث شده مدیران پرسپولیس باب مذاکره با سجاد شهباززاده را به‌ طور‌ جدی و ویژه باز کنند تا بتوانند آقای‌ گل فصل گذشته لیگ برتر را به خدمت بگیرند. در‌این بین، اما نام گزینه‌های دیگری هم برای حضور در خط حمله پرسپولیس مطرح شده است؛ اما کادر فنی این تیم روی جذب سجاد شهباززاده نظر قطعی دارند و به باشگاه گفته‌اند برای جایگزینی مغانلو به گزینه دیگری جز شهباززاده فکر نکرده و وقت خود را صرف گزینه‌های دیگر نکند. شنیده‌ها حاکی از آن است که شهباززاده در روز‌های اخیر مذاکرات مثبتی با پرسپولیس انجام داده است و به احتمال زیاد ظرف روز‌های آینده مذاکرات او با این تیم نهایی شود.

اگر این اتفاق بیفتد، بعد از سال‌ها بازیکنی از استقلال به پرسپولیس می‌رود؛ هرچند این انتقال با واسطه صورت گرفته و شهباززاده مستقیم از اردوگاه آبی‌ها به قرمز‌ها نمی‌رود. شهباززاده که اکنون در تعطیلات به سر می‌برد و در کشور ترکیه حضور دارد، فقط یک امضا با تیم قرمزپوش پایتخت فاصله دارد؛ مگر اینکه اتفاق عجیب‌و‌غریبی بیفتد که البته موضوع غریبی در فصل نقل‌و‌انتقالات نیست.

نیم‌نگاه استقلال به شهباززاده

در حالی‌ که به نظر می‌رسد فصل آینده شهباززاده پیراهن یکی از ۲ تیم پرسپولیس یا سپاهان را بپوشد، حالا شنیده می‌شود استقلال هم نیم‌نگاهی به این ماجرا دارد و بدش نمی‌آید مهاجم سابق خود را به خدمت بگیرد؛ بازیکنی که هر‌چند مدت زیادی در استقلال نبوده، اما به‌ هر حال یک سبقه استقلالی دارد و با توجه به آمادگی خیلی خوبی که دارد، خرید خوبی برای استقلال خواهد شد. اردوگاه آبی‌ها هم‌ اکنون با بحران مهاجم روبه‌روست، چرا‌ که به نظر می‌رسد موضوع جدایی مهدی قایدی و دیاباته از استقلال قطعی است و فرهاد مجیدی باید هر طور شده گزینه‌های خوبی برای این ۲ بازیکن تأثیر‌گذار خط حمله تیمش پیدا کند.

پیش‌تر امین قاسمی‌نژاد به‌ عنوان هدف اول استقلال برای خرید در خط حمله مطرح شده بود؛ اما ا‌خیرا عنوان شده این بازیکن به‌دلیل سن بالا (۳۵‌سال) از گزینه‌های مجیدی خط خورده است! اتفاق عجیبی که بی‌ارتباط با مسئله نزدیک‌ شدن استقلال به شهباززاده نیست، چرا‌ که موضوع پیوستن قاسمی‌نژاد به استقلال از ماه‌ها قبل مطرح بوده و آن زمان هم استقلالی‌ها به‌ طور‌ قطع از سن‌ و‌ سال این بازیکن اطلاع داشته‌اند.

منبع: شهرآرانیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه