|

علیرضا فارسی جانشین حمید سجادی پرسپولیسی برای وزیر ورزش رئیسی کیست؟

با دوز شدن حمید سجادی از وزارت ورزش حالا از علیرضا فارسی به عنوان گزینه اول رئیسی برای این وزارت خانه نام برده می شود

لینک کوتاه کپی شد

در حالی که روز گذشته حمید سجادی به عنوان گزینه قطعی رئیسی برای وزارت ورزش در رسانه ها معرفی شده بود اما امروز به یکباره نامی جدید معرفی شد.

علیرضا فارسی کسی است که از او به عنوان گزینه محتمل برای وزارت ورزش و جوانان نام برده می شود.

doktor (2)

دکتر علیرضا فارسی استادتمام دانشگاه شهید بهشتی

حمید سجادی چگونه از وزارت ورزش دور شد؟

روز گذشته از نزدیک شدن حمید سجادی به ریاست وزارت ورزش سخن گفتند و شانس وی را برای ریاست بر ورزش بیشتر از سایر گزینه ها دانستند.

ساعاتی پیش، رسانه ها با انتشار گزارش هایی اعلام کردند که نام حمید سجادی به عنوان گزینه وزارت ورزش و جوانان و نام مهرداد بذرپاش به عنوان گزینه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است و از بالا رفتن شانس حمید سجادی برای معرفی به مجلس خبر داده بود.

البته در همین گزارش عنوان شده بود که مجلسی ها تمایلی به حضور این شخص به عنوان وزیر ورزش ندارند.

پس از مشخص شدن این موضوع موجی از اعتراض از سمت استقلالی ها راه افتاد چرا که این شخص سالها پیش گزینه مدیریت پرسپولیس بوده است.حالا رسانه ها از کمرنگ شدن شانس حمید سجادی خبر می دهند و اعلام کرده اند که شانس علیرضا فارسی برای تصاحب صندلی بیشتر است.

sajjadihamid

اما علیرضا فارسی کیست و چه سوابقی دارد؟

علیرضا فارسی متولد سال ۱۳۵۴ است؛ یعنی ۴۶ سال دارد و فارغ‌التحصیل دکترای علوم ورزشی و تندرستی از دانشگاه تهران است. فارسی همچنین ریاست دانشکده تربیت بدنی دانشگاه شهید بهشتی را نیز در کارنامه دارد. او مقالات زیادی را در حوزه ورزش و تربیت بدنی نوشته و ترجمه کرده و جزو مدیران دست‌به‌قلم حوزه ورزش محسوب می‌شود.

فارسی در حال حاضر مدیر دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی است.

گفته می شود این مدیر دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی احتمالا در لیست کابینه ابراهیم رییسی که فردا منتشر می شود، به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای گرفتن رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه