|

امیررضا معصومی پسر فردین معصومی کشتی گیر کیست؟+بیوگرافی

فردین معصومی بعد از قهرمانی پسرش در مسابقات جهانی می‌گوید آرام نخواهد گرفت تا اینکه امیررضا مدال نگرفته المپیک او را از آن خود کند.

لینک کوتاه کپی شد

فردین معصومی که چند سالی است کشتی را کنار گذاشته و همواره به خاطر نداشتن مدال در المپیک حسرت می خورد، حالا پسری را تحویل جامعه کشتی داده که پا جای او گذاشته و قصد دارد در سنگین وزن آرزوهایی که پدرش داشته را محقق کند.

امیررضا معصومی که سال گذشته قصد داشت با تیم بیمه رازی با هدایت پدرش در لیگ برتر حاضر شود، اما به دلیل سن و سال پایین این اجازه را پیدا نکرد، با انتخاب شدن به عنوان ملی پوش نوجوانان کشتی آزاد ایران برای حضور در مسابقات جهانی، حسابی درخشید.

پسر فردین معصومی که در وزن 110 کیلوگرم کشتی می گرفت، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل کساوری کامینسکی از لهستان با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و در دور بعدی نیز اقتدار خود را ادامه داد و با نتیجه 10 بر صفر آینازار بازاربایف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار نیمه نهایی شد. معصومی برای رسیدن به فینال با نتیجه 5 بر 1 از سد ایلیا ژیبالوف از روسیه گذشت و به یک قدمی مدال طلا رسید.

این پسر قدرتمند و چغر فردین، در دیدار فینال که سه شنبه شب در بوداپست مجارستان برگزار شد، با شکست 10 بر صفر جیمز مولن از آمریکا نه تنها به مدال طلای جهان دست یافت؛ بلکه تمام نگاهها را به خود خیره کرد.

واکنش معصومی به مدال طلای پسرش

خیلی خوشحالم که امروز امیررضا توانست بر خلاف اینکه در دنیا می‌گویند بچه ورزشکار خوب از آب در نمی‌آید اما معادلات را برهم زد و به مدال طلای جهان رسید. امیدوارم بعد از این هم خدا کمک کند و به مدال‌های بیشتری برسد. ما همه چیز را برایش فراهم کردیم. خیلی با او صحبت کردم، هدف او و هدف ما این است که امیررضا مدال المپیکی که من از دست دادم را بگیرد.

امیررضا می‌داند تا مدال بزرگسالان نگیرد کارش نیمه تمام است. همیشه می‌گویم 10 تا مدال نوجوانان و جوانان ارزشمند است اما یک برنز المپیک به همه مدال‌هایی که در سطح دنیا توزیع می‌شود، می‌ارزد.

همه تلاشم را می‌کنم که امیررضا مدالی که من از دست دادم را به دست آورد. بارها در مصاحبه‌های خودم گفتم که حتی اگر بمیرم جسم من آرام نمی‌گیرد تا اینکه امیررضا به مدال المپیک برسد.

اما امیرضا معصومی کیست؟

امیررضا معصومی متولد 26 شهریور 1383 شهرستان ماسال است و از هشت سالگی پا به عرصه کشتی آزاد گذاشته است.

امیررضا، دانش‌آموز دبیرستان دوره اول پسران سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت است و کشتی در خانواده‌شان ارثی است.

index

  • ابوالفضل معصومی ارسالی در

    من تورو در آینده شکست میدهم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه